Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günün En Çok Düşen Emtiası Bakır 2 Haftanın Zayıf Değerini Kaydetti

En çok düşen emtia olarak öne çıkan bakır, iyimser verilerin ardından güçlenen doların da etkisiyle 2 haftanın düşüğüne geriledi.
Günün En Çok Düşen Emtiası Bakır 2 Haftanın Zayıf Değerini Kaydetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ons türü bakırda düşüş hızlanırken fiyatlar 24 Mayıs’taki 4,44 doların ardından en zayıf değerine geriledi. Yazım sırasında günün en çok düşen emtiası olarak öne çıkarken yüzde 2,50 civarında gerileme oldu.

Dün en son 4,60 dolardan işlem gören bakır vadelileri, 3 Haziran seansına yatay başladı. Asya seansı boyunca sakinliğini koruyan kırmızı metal, TSİ 13.00 sonrasında hızla gerilemeye başladı.

ABD haftalık işsizlik maaşı başvurularının açıklandığı TSİ 15.30’da 4,4725 dolara kadar gerilerken aynı dakikalarda yüzde 2 üzeri kayıpla hareket etti.
Bakır Vadeli 4,47 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında bakır için ilk teknik destek 4,43 dolara ilk teknik direnç ise 4,58 dolara işaret etti. Aynı zamanda değerli maden yıllık bazda yüzde 80 kazançla hala kayda değer oranda artıda olsa da haftalık ve aylık bazda eksiye düştü.

Bu arada ABD dolar endeksi de iyimser işgücü verileriyle kazançlarını artırdı. ADP raporu ABD’de özel sektör istihdamının 650 binlik beklentileri fazlasıyla aşarak 978 bine yükseldiğini gösterdi.

29 Mayıs ile sona eren haftada, işsizlik sigortasından yararlanmak isteyenlerin sayısı da 20 bin azalarak 385 bine geriledi. Beklenti ise 390 bindi. Güçlü verilerin ardından dolar endeksi sıçrayarak 90,25’e kadar yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%