Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

En Çok Artan Majör Parite USD/JPY, 3 Haftanın Düşüğünden Toparlanıyor

Geçen haftanın son gününde dolara karşı güçlü artan Japon yeni, bugün kazanımlarını geri veriyor. USD/JPY en çok artan majör konumunda işlem görüyor.
En Çok Artan Majör Parite USD/JPY, 3 Haftanın Düşüğünden Toparlanıyor
Yorum

ABD bugün Martin Luther King Günü nedeniyle kapalıyken piyasalar yeni haftaya sakin başladı. Majör paritelerden en fazla hareketliliği sergileyen ise USD/JPY oldu.

ABD dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan parite, geçen haftayı 114,19’da tamamladıktan sonra 17 Ocak seansına 114,13’le başladı. Hem Asya hem de Avrupa seansında pozitif seyreden majör parite, 114,54’e kadar çıktı.

TSİ 10.29’da yüzde 0,25 artıda duran paritenin gün içi aralığı 114,13 – 114,51 oldu.
USD/JPY 17 Ocak Yükseliyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda en çok artan majör parite olarak öne çıktı. Aynı dakikalarda en çok artan majör parite olarak öne çıktı. Bununla birlikte haftalık yüzde 0,7 negatif performansla henüz artıya geçemedi. Aylık yüzde 0,65 değerlenirken yıllık bazda getirisi yüzde 10,2 oldu.

Pozitif seyrin sürmesi durumunda 114,63 ilk teknik direnç olarak görev yaptı.

Cuma günü 113,48 ile 3 haftanın yükseğine çıkan yen, bugün dolar karşısında yeniden gerilemeye başladı. USD/JPY’nin artışı dolardaki toparlanmayla yönlendirildi.

Geçen hafta Cuma günü üç günlük düşüşü sonlandıran ABD dolar endeksi, en son 95,17’de fiyatlandıktan sonra yeni haftaya 95,15’le başladı. Çoğunlukla pozitif bölgede kalırken 95,14 – 95,29 aralığında 95 üzerinde konsolide oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu