Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emtia Fiyatları Karışık Seyrederken, En Fazla Düşen Bakır Oldu

ABD piyasalarının kapanmasıyla tamamlanacak olan haftanın son işlem gününde emtiaların çoğu düşerken, petrol ve kahve pozitif ayrışıyor.
Emtia Fiyatları Karışık Seyrederken, En Fazla Düşen Bakır Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Petrol fiyatlarının son dönemde gösterdiği toparlanma, genel olarak emtia fiyatlarındaki yükselişe öncülük ediyor. Ancak haftanın son işlem gününde karışık bir tablo hakim. Kahve kontratları %4’ten fazla yükselerek en fazla artanlarda başı çekerken, bakır haftalık kazancını giderek eksiltiyor.

Kahve emtiası, saat 15.15 sularında %4,20 artışla işlem görüyor.
En Çok Artan-Azalan Emtialar
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mayıs ayına 140,45 ile başlayan kahve, en yükseği 162,10 ile bugünkü işlemlerde kaydetti. Bu hafta başından beri yukarı yönde hareket ederek %7’den fazla yükseldi. An itibarıyla 161,05’ten işlem görüyor. Kahvede aylık yükseliş oranı %10, yıllık %62 seviyesinde.

Günün en çok artan ikinci emtisı %1,83’le portakal suyu olurken, onu %1,70’le doğal gaz, %0,64’le benzin ve %0,61’le ham petrol izledi. Ham petrolün varil fiyatı bugün 67 doları aşarak yaklaşık iki buçuk yıllık sürenin en yükseğine çıktı.

Yatırımcısına kaybettiren emtialara baktığımızda, ilk sırada bakırla karşılaşıyoruz. Bakırın onsu %1,45 düşüşle 4,60 dolardan işlem görüyor. Fiyatlar 10 Mayıs’ta 4,88 dolar ile rekor kırdı. Bu seviyeden sonra ivme kaybeden endüstriyel metal, bugünkü işlemlerde 4,59’a kadar geriledi.

Bakırdan sonra fiyatı en çok azalan gümüş oldu. %1,45 düşüşle 27,54 dolardan işlem gören gümüş, gün içinde 27,48 – 28,01 arasında hareket etti. Gümüşü %0,98 azalan buğday, %0,58 azalan soya yağı ve %0,37 azalan paladyum izledi. Platin ise %0,25 ekside fiyatlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu