Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emlak Konut GYO’nun 5. Tertip İhraç Belgesi Yayımlandı

Emlak Konut GYO'nun Halk Varlık Kiralama A.Ş tarafından ihraç edilecek sukukları için 5. tertip ihraç belgesi KAP'ta yayımlandı.
Emlak Konut GYO’nun 5. Tertip İhraç Belgesi Yayımlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak Konut GYO) yeni kira sertifikalarıyla ilgili 5. tertip ihraç belgesi yayımlandı. Halk Varlık Kiralama Anonim Şirketi (Halk V.K.Ş) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada kurulca onaylanan belge paylaşıldı.

Halk V.K.Ş. yaptığı açıklamada, yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya sunulacak sukuklarla ilgili bilgi verdi. 2 milyar liralık ihraç tavanı içerisinde Emlak Konut GYO’nun fon kullanıcısı/kaynak kuruluş olduğu kira sertifikası ihracına ilişkin Kurul onayı alındığı ve buna bağlı olarak 5. tertip ihraç belgesinin yayımlandığı söylendi.

5. tertip ihraç belgesi kapsamında ihraç edilecek sermaye piyasası araçlarının toplam nominal değeri 200 milyon lira olarak açıklanırken, daha önce verilen ihraç belgeleri kapsamında satışı gerçekleştirilen sermaye piyasası araçlarının toplam nominal değeri 461 milyon lira düzeyinde bulunuyor.

Açıklamanın geldiği sıralarda Emlak Konut GYO hisseleri (EKGYO) %2,75 oranında sert bir düşüşle 1,78 liradan işlem görmeye başladı.
Emlak Konut GYO Hisseleri %2,75 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftaki işlemleri 1,82 liradan tamamladıktan sonra yeni haftaya düşüşle 1,81 liradan başladı. Açılışın ardından düşüşünü 1,76 liraya kadar sürdüren Emlak Konut hisseleri, günün ikinci yarısında hafif bir toparlanma kaydetse de negatif bölgede kalmaya devam etti. Günün en yüksek seviyesini ise açılışta 1,81 lira ile kaydetti.

Emlak Konut GYO hisselerinin aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 1,75 ve 1,73 lira seviyeleri destek noktası olarak görev yapacak. Eğer hisseler yönünü yukarı çevirirse 1,80 ve 1,83 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilecek.

EKGYO kodlu hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %3,26 oranında büyük bir değer kaybına işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %3,78 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %4,09 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu