Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elmas Devi Signet Hisseleri Açılış Öncesi %7 Yükseldi

Dünyanın en büyük elmas perakendecisinin hisseleri beklentileri fazlasıyla aşan kazanç rakamlarıyla %7 yükseldi.
Elmas Devi Signet Hisseleri Açılış Öncesi %7 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük elmas mücevher satıcısı Signet Jewelers, açıkladığı çeyreklik kazanç raporunda beklentileri aşmasıyla gündeme geldi. Buna göre Signet, hisse başına 1,27 dolarlık beklentileri fazlasıyla aşarak 2,23 dolar kazanç açıkladı.

Mücevher perakendecisi 1 Mayıs 2021’de sona eren 13 haftaya ilişkin sonuçlarında toplam satışlarının 1,7 milyar dolara yükseldiğin gösterdi. Signet, tam yıl gelir tahminini de yukarı yönlü revize etti. Hisseler güçlü sonuçların ardından açılış öncesinde sert yükseliş kaydetti.

New York Borsası’nda işlem gören SIG kodlu hisseler, TSİ 16.05’te yüzde 7’nin üzerinde yükseldi.
Signet Hisse Yüzde 7 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Bir yılın yükseğini 68,36 dolarla kaydeden hisseler, yıl başından bu yana yüzde 123 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 400’e yakın güçlü kazanç elde etti. Signet CEO’su Virginia C. Drosos, “güçlü ilk çeyrek sonuçlarımız Signet’in dönüşümüne devam ederken inşa ettiğimiz ivmeyi gösteriyor” dedi.

Şirket portföyünde güçlü bir performans sergilediklerini belirtirken mücevher kategorisinin kayda değer büyüme yaşadığını dile getirdi. İleriye yönelik beklentilerini de “ileriye baktığımda çalışanlarımıza ve stratejimize güveniyorum ve 2021’in Signet için bir başka dönüştürücü yıl olacağına inanıyorum” ifadeleriyle açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu