Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Düşüşü Sürdüren Doğal Gaz 4,35 Doları Görürken Haftalık Kayıp %15’i Aştı

Kayıplarını genişleten doğal gaz, 4,35 dolarla 3 ayın yeni düşük seviyesini kaydetti.
Düşüşü Sürdüren Doğal Gaz 4,35 Doları Görürken Haftalık Kayıp %15’i Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

En çok düşenler arasında ilk sıralarda yer alan doğal gaz vadeli işlemleri, dünkü kayıplarını genişleterek 4,35 dolara geriledi. Kasım ayının son gününü 4,60 dolarda tamamlayan enerji emtiası, Aralık ayına yatay başladı.

Avrupa seansına kadar çok fazla dalgalanmazken sonrasında sert düşüşe geçti. Yüzde 3’ün üzerinde değer kaybeden doğal gaz, 4,35 dolarla 31 Ağustos sonrası en zayıf seviyesini kaydetti.

TSİ 17.26’da yüzde 4 ekside alıcı bulan doğal gazın gün içi hareket aralığı 4,35 – 4,66 dolar oldu.
Doğal Gaz %4 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Ekim ayında arz-talep endişelerinin yönlendirmesiyle gördüğü 6,52 dolarlık zirvenin ardından kademeli bir şekilde gerileyen doğal gaz, haftalık kaybını yüzde 13’e çıkardı.

Aylık bazda yüzde 15 oranında değer kaybı yaşarken yıllık getirisi yüzde 53’lere geriledi. Doğal gaz CFD’sinde aşağı yönlü ivmenin sürmesi durumunda ilk teknik destek seviyesi 4,28 dolarda dururken ikinci teknik destek 4,16 doları gösterdi.

Yükseliş ihtimalinde ise 4,57 ve 4,77 dolarlık teknik dirençlerin durduğu görüldü.

Doğal gaz fiyatlarında düşüş, zayıf talep beklentileriyle yönlendirildi. Önümüzdeki iki hafta içinde havanın normalden daha sıcak olması beklenirken ısıtma talebinin uzun vadeli normalden daha düşük olacağı tahmin edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu