Paylaşım

Dünya’nın Uzaydan Çekilmiş Muhteşem Görüntüleri

 

Yaşadığımız gezegenin uzaydan nasıl göründüğünü hepimiz merak etmişizdir. Kitaplarda, resimlerde ve pek çok kaynakta resmini defalarca görmüş olmamıza rağmen, kamera yardımı ile dünyanın her noktasından yansıyan görüntüler, izleyenlerin ilgisini mutlaka çekecektir. İzlediğiniz videoda dünyanın uzaydan çekilmiş eşsiz görüntülerine tanık olacaksınız.

Daha önce Hubble Uzay Teleskobu görüntüleri ve uzayda çektiği fotoğraflar ile uzayın büyüleyici görüntülerine yer vermiştik. Sonsuz uzay boşluğunun içindeki gezegenlerin ve galaksilerin dikkat çekici görüntülerine tanık olmuştuk. NASA’nın uzaya gönderdiği istasyondan yansıyan görüntülerde dünyanın etkileyici görüntüleri ile baş başa kalıyorsunuz. İstasyondan çekilen görüntülerde kıtalar ve ülkeler net bir şekilde ayırt edilebiliyor.

Uzay istasyonundan çekilmiş dünya görüntüleri, videoda hızlandırılmış olarak gösteriliyor. Yaşadığımız gezegendeki okyanuslar ve bulutların bir araya gelerek oluşturduğu görüntü tek kelime ile izleyenleri büyülüyor. Özellikle dünyada gecenin yaşandığı bölgelerde yapılan çekimler ile yansıyan görüntüler beğenilmeyecek gibi değil. Işıl ışıl yansıyan görüntüler ile uzaydan dünya bir başka görünmekte.

Bu görüntülerde yansıyan bir doğa harikası ise kutup ışıkları oluyor. Uzaydan çekilen görüntülerde izlediğiniz yeşil renkli kutup ışıkları muhteşem bir seyir keyfi yaşatıyor. Güneşten gelen ışınların atmosferden geçmesi ile kutuplarda oluşan bu ışıklar sayesinde inanılmaz görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Videoda izlediğiniz görüntüler ile ne kadar güzel bir gezegende yaşadığımızı tekrar idrak ediyoruz. Bizlere eşsiz görüntüler sunan bu gezegenin her bölgesinde bambaşka bir doğa harikasına rastlamamız mümkün. Kim bilir belki de ileride bir gün biz insanlar da rahatlıkla uzaya çıkıp dünyanın muhteşem manzaralarını doyasıya izleyebiliriz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur