Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Tehlikeli 10 Nükleer Denizaltısı ve Gövde Gösterileri

Denizaltılar, ülkelerin deniz kuvvetlerinde kullanılan önemli unsurlardan birisidir. Gücünü nükleer bir reaktörden alanlar ise diğerlerinden oldukça farklıdır.
Son Güncelleme: 
Yorum

Nükleer denizaltılar hareket konusunda çok daha rahat olup diğer denizaltılar gibi suyun üstüne çıkma ihtiyacı hissetmemektedir. İzlediğiniz videoda denizlere hakim olan dünyanın en iyi 10 nükleer denizaltısının görüntülerine tanık olacaksınız.

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri denizaltı üretimi konusunda da büyük yatırımlar yapmaktadır. En pahalı askeri araçlar arasında yer alan denizaltılar, deniz kuvvetlerinin en önemli güçlerinden olmayı başarmıştır. Güçlerini nükleer reaktör sayesinde çok daha etkin kullanan bu denizaltılar yüksek hızlarda uzun süre hareket edebilme imkanına sahipler.

Özellikle nükleer denizaltıların üretimi için çok yüksek bütçelerin gerekliliği, dünyada çok az sayıda ülkenin bu denizaltılara sahip olabileceğini gösteriyor. Tarihte nükleer denizaltılar, başta II. Dünya Savaşı olmak üzere dünyanın en güçlü orduları tarafından kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Pahalı 10 Lüks Denizaltısı

Günümüzde nükleer denizaltılar, ülkelerin askeri kuvvetleri noktasında en korkutucu savaş aletlerinden biri olarak gösterilmektedir. Yaptıkları füze atışları ile düşmanlarını kusursuzca yok etmekte olup, kısa sürede o bölgeden uzaklaşmaları bu denizaltılara büyük avantaj sağlamaktadır.

Denizaltılar nükleer güç kullandıkları için beklenmeyen bir kaza anında radyoaktif sızıntı olması, sualtı yaşamı için ciddi bir tehdit olabilmektedir. Videoda izlediğiniz üzere balistik füzeler atabilen nükleer denizaltılar, hedeflerini yok etme konusunda oldukça başarılıdır. Suyun altından yolladıkları füze ile havadaki hedeflere kilitlenip yok edebilirler.

En katı buzulların altında bile gezebilen bu araçlar dünyanın her bölgesinde, operasyonlarda kullanılabileceğini göstermektedir. Aynı zamanda suyun altından gönderdikleri cihazlar ile havada keşif yapabilmektedirler.

Bu gelişmiş araçlar, mürettebatlarına denizin altında ayrı bir hayat yaşama şansı da vermektedir. Görüldüğü üzere askerler denizaltında günlük hayatlarını bile rahatlıkla yaşayabilmektedir. Üstün radar ve hedef teknolojileri ile donatılmış denizaltılar, inanılmaz bir muharebe gücüne sahiptir.

Gelişen teknoloji ile ülkelerin savaş güçleri, ardı arkası gelmeyecek şekilde gelişmeye devam edecektir. Deniz savaşlarında nükleer denizaltılara sahip olan ülkeler, bu güç sayesinde deniz kuvvetlerinde önemli bir avantaja sahip olmaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu