Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Porsche Tasarım Saati

Eğer bir Porsche hayranıysanız birazdan göreceğiniz saatler kalbinizi çalabilir. Tek sorun fiyatları! İşte dünyanın en pahalı Porsche tasarım saatleri listesi:
Dünyanın En Pahalı 10 Porsche Tasarım Saati
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kim bilir belki de çoğunuz dünyanın en üst düzey araba markalarından biri olan Porsche’nin saatlerinden şimdiye kadar bihaberdiniz. Durum öyle bile olsa yadırgamak mümkün değil. Zira Almanya’nın gururu, yarış pistlerinin kabusu, caddelerin coşkusunun birbirinden eşsiz modelleri insanın algılarını kapatıp gözünü kör etmeye fazlasıyla yetiyor. Ama tabi ki Porsche sahibi ve tutkunları neden bahsettiğimizi çok daha iyi biliyor. Evet, bahsettiğimiz saatlerin bir imitasyon ürünü olmadığını vurgulayalım. Bizzat firmanın kendine ait diğer alt şirketlerine de ilham veren tasarım ekibi Porsche Design tarafından meydana getirilmişlerdir.

Çoğu kişinin gözünden kaçsa da Porsche Design, 1972 yılında kurulan köklü bir ekip. İnsanların spor arabalara olan tutkusunu giysilerinde ve aksesuarlarında taşımayı sevdiğini çok erken tarihlerde çözmüşler. Bunun neticesinde de günümüze kadar birbirinden farklı tarzdaki saatleriyle Porsche tutkunlarının gönlünü fethetmişler. Şu gerçeği gözden kaçırmayalım ki bir araba sahibi onu işlerini halledebildiği için sever. Ama bir Porsche sahibi, onu sadece sevmez; tutkusuyla, heyecanıyla aşkıyla yaşar…

Bu saatlerden bazıları, piyasada popüler olmamalarına rağmen ve genellikle dünyanın en pahalı saatleri gibi başlıklar altında konuşulmasalar da gerçek bir teknolojiyi içlerinde barındırmaktadırlar. Yani şık aksesuarların kesinlikle sadece Porsche logosunun altına saklandığı hissine kapılmayın. Bilakis saat sektöründe bildiğiniz dev markaların modelleriyle boy ölçüşecek kadar iddialıdırlar. 30 yılı aşkındır saat sektöründe gelişmekte olan Porsche Design, sürekli olarak yeni standartlar ve yeni hedefler belirliyor. Tabi ki bunu etkileyici araba modellerini de hesaba katarak başarıyor. Şimdi dilerseniz bu eşsiz tasarımlara ve kullanıcıya sundukları imkana birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı Porsche tasarım saatleri:

10 Heritage Black Chronograph

4.439 Dolar

Heritage Black Chronograph1972 yılında Porsche Design, Chronograph I’in temellerini attı. Bu yeni sürüm ise ilk tasarımı takip etmektedir. Kullanılan özel bir sıvı sayesinde saat tamamen siyah görünmektedir. Porsche Design, kullanmış olduğu Rotorsystem ETA Valjoux 7750 ile otomatik hareket sağlamaktadır.

Saat; dakika, saniye, kronograf fonksiyonları, gün ve tarih göstergesi, 46 saatlik güç rezervi, 28.800 amper/saat ve 100 metreye kadar su geçirmez özelliklere sahiptir. Bu saatin 2.500 ila 7 bin dolar arasında satışı yapıldığı biliniyor. Böylesine güzel bir saati satın almak istemez miydiniz?

9 P’6520 Compass Watch 1978 Limited Edition

6.351 Dolar

P'6520 Compass Watch 1978 Limited EditionListemizin 9 numarasındaki saat, 1978 yılında yapıldı ve pusula fonksiyonlu ilk saate geri dönüş yapılmak için tasarlandı. Bu saat, yenilikçi ve ölümsüz tasarımı ile kombin edilmiş fonksiyonel bir üründü. Bugün değeri 6.351 dolar olan saat oldukça etkileyici görünmektedir. Bu saatin orijinal versiyonu alüminyumdan yapılsa da şu an ki kasası ve kordonu titanyum PVD kaplamadan oluşturulmuştur. Saatin arka ve pusulanın üst kısmı çizilmeye dayanıklı bir aynadan meydana gelmiştir.

8 P’6351 Flat Six Automatic 40

8.853 Dolar

P'6351 Flat Six Automatic 40Bu saat, kurucunun ilkelerinden “fonksiyon biçimini izleme” prensibi ile saatlerin yeni çizgisi; sahibi için beklenilen bir deneyim ve kullanım için mükemmel bir parça olacaktır. Flat Six P’6351 Automatic saati Porsche 911’in altı yatay silindirli düz boksör motorundan esinlenilerek yapılmış olup, ayrıca 40 mm bir kasa ve paslanmaz çelikten siyah PVD kaplama bir çerçeve ile karşımıza geliyor. Paslanmaz çelikten siyah PVD kaplama çerçeve ile bu saat, kırmızı ve siyah renklerin uyumlu görünümüne aynı zamanda da 26 değerli taş ve Porsche Design rotor ile otomatik hareket mekanizmasına sahiptir. Arka kısmı safir kristal olup, son dokunuş olarak düşünülen doğal kauçuktan kayışı bu saatin çok pahalı olmasının temel nedenleridir.

DÜNYANIN EN GÖZDE SAAT MARKALARININ BİRBİRİNDEN LÜKS 6 MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

7 P’6930 The Chronograph

10.136 Dolar

P'6930 The ChronographBu parça Indicator tasarımı olarak değerli bir kronograf fonksiyonuna sahiptir. Onu en iyi saatlerden bir tanesi yapan, fonksiyonel yapısı ve farklı tarzdaki tasarımıdır. Porsche Design çalışanları, P’6910 Indicator Chronograph’ın iyi tanınan bir saat olması için çok fazla mesai harcamışlar. Oldukça pahalı bir dijital kronograf olan bu saat, karşımıza birkaç yıl önce çıkmıştı. Günümüzde de Porsche Design’in halen daha en pahalı saatleri arasında yerini korumaya devam etmektedir.

6 P’6780 Diver

10.200 Dolar

P'6780 DiverP’6780 Diver, 1000 metreye kadar su geçirmez özelliği ile fazlasıyla yüksek derecede fonksiyonelliğe ve güvenliğe sahip farklı bir tasarımdır. Porsche Design’in yapmayı başardıkları P’6780 Diver saati, onlar için gurur verici mükemmel bir koleksiyon ürünüdür.

2010 yılında markanın yeni ürünü olarak piyasaya sürülen bu saat, aksesuar severler tarafından fark edilebilir kasası ve 2008 yılında geri dönüp piyasaya sürülen Eterna saatinden daha fazlasıyla 10.200 dolara alıcı bulmaktadır. P’6780 Diver, bugüne kadar piyasaya sürülmüş en iyi Porsche tasarımlarından bir tanesidir. Bu muhteşem saati eşinize, sevgilinize, babanıza, kardeşinize ya da hayatınızdaki herhangi bir özel adama almak istemez miydiniz?

DÜNYANIN EN BÜYÜK KOL SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

5 P’6620 Dashboard

28.869 Dolar

P'6620 DashboardEğer bir Porsche sürücüsü iseniz, kesinlikle P’6620 Dashboard’u bileğinize takmalısınız. Tarihi, kronografı ve takometre fonksiyonlarını taşıyan kadran, göstergeden esinlenilerek dizayn edilmiştir. Bu özelliklere ek olarak yan kısmında bulunan uzatılmış özel stop/stap butonları saatin işlevselliğini daha da kolay hale getiriyor.

Dayanıklı bu parça, safir kristal özellik ile karşımıza geliyor. 330 fite kadar suya dayanıklılığı geri bildirimi, 44 milimetrelik boyutu ve hafif ağırlıktaki titanyum kasasının yanı sıra, gümüş ya da siyah bir PVD kaplama kordonu ile oldukça şık görünüyor.

4 P’6920 Rattrapante Limited Edition

30.743 Dolar

P'6920 Rattrapante Limited EditionPorsche Design’in P’6920 Rattrapante Limited Edition saati, hassas ölçü ve gerekli sıklıkta ara süreleri görüntülemeye olanak sağlayan kullanıcılar için bir geri dönüş saatidir. P’6920 Rattrapante Limited Edition, COSC sertifikasyonu ve AR2 Rattrapante modülü ile ETA Valjoux 7750 hassas hareket mekanizması ile güvenilir bir güçtür. Otomatik bir kronometre, çift taraflı sarmal sistemi, 48 saatlik güç rezervi ve enerji optimizesi sağlayan Porsche Design rotor ile Indicator için Eterna vasıtasıyla geliştirilmiştir.

3 P’6750 Worldtimer

35.285 Dolar

P'6750 WorldtimerP’6750 Worldtimer, bir düğmeye dokunuş ile zaman dilimi değiştirme fonksiyonu özellikli ilk saattir. Modern ve şık tasarımı ile sizlere sonsuzluk hissi verecektir. “Şeytan ayrıntıda gizlidir” demek istiyorlar, değil mi? Bu saat, kullanılan söz için mükemmel bir örnektir.

İlk kronografların oldukça eşsiz ruhu, 1972 yılında tasarıma imzasını atan Profesör Ferdinand Alexander Porsche tarafından fazlasıyla iyi ve hatırı sayılır bir hal almıştır. Dünyadaki 24 şehrin yerel zamanını gösteren, ikinci bir zaman diliminin özgün işlevinden modern erkekler memnun kalacaktır. Yenilikçi modülüyse bu saati fazlasıyla kullanıcı dostu ve okunaklı yapmaktadır. Worldtimer ‘6750 saati, siyah titanyum kasası ile zekice kombin edilmiştir.

2 P’6910 Indicator

166.803 Dolar

P'6910 IndicatorSizler artık Porsche Design saatlerinin lüks tasarımına ve işlevselliğine alıştığınız için P’6910 Indicator bir istisna olmaktan çıktı. Bu tasarım, gerçek bir mekanik sıçrama dijital gösterge ile kronograf işlevlerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Hatta Indicator P’6910’a hızlıca bir göz atarsak, duran saatlerin, dakikaların ve saniyelerin toplam duruş zamanına kadar mutlak kesinlik ile gösterildiğini göreceksiniz. İçerisindeki inanılmaz mekanizmasından dolayı mekanik saatler alanında bu mutlak yenilikçilik de mümkün kılınmıştır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

1 P’6910 Indicator Pembe Altın

269.451 Dolar

P'6910 Indicator Pembe AltınBir numaramızda yer alan Porsche Design’in en pahalı saati P’6910 Indicator, pembe altın tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Bu pahalı saat, 800 bireysel parçadan yapılmış aynı zamanda da 12 mühendis ve saatçi tarafından geliştirilmiştir. Bu tasarımcılar, mekanik dijital kronometre fonksiyon ekranına sahip dünyanın ilk kronografını üretmeyi de başardılar.

Pembe altın kaplamalı P’6910 Indicator ile 9 saat 59 dakikaya kadar kayıt yapabiliyorsunuz. 2008 yılındaki Indicator’un 3 adet tasarım çeşidinin yanı sıra titanyum PVD kaplama ile pembe altın tasarımı da mevcuttur. P’6920 Rattrapante Limited Edition, P’6910 Indicator’un tasarımından esinlenilerek yapılmıştır. 200 adet olarak sınırlı sayıda üretilen bu saat, PVD (Fiziksel Buhar Depolama Sistemi) ile kaplı titanyum versiyonu ve sınırlı sayıdaki 50 saat ise 18 ayar zarif, klasik birleşimli pembe altın ile kaplanmıştır.

Pahalı ve şık arabaları ile tanıdığımız ve herkesin hayran olduğu Porsche, saatleri ile de bizleri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. 30 yılı aşkın süredir saat sektöründe de varlığını devam ettiren Porsche Design, pahalı ve bir o kadar da özelliğe sahip saatleri ile de şanını yürütmeye devam ediyor. Eğer basit bir kol saati satın almak istemiyorsanız, Porsche tarafından tasarlanan bu saatlere göz atabilirsiniz. Porsche Design tarafından piyasaya sürülen bu saatlerden hangilerini satın almak ya da hediye etmek istediğinizi yorumlarınız ile bizimle paylaşabilir misiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın