Yatırım yapmaya başla!

Düşmanlarına Korku Salan Dünyanın En İyi 10 TankıTanklar, orduların kara kuvvetlerinin olmazsa olmaz unsurlarının başında gelen, silah gücü çok yüksek olan zırhlı araçlardır. Paletler ile hareket etmeleri her türlü arazi koşulunda görevlerini başarıyla icra etmelerine olanak sağlamaktadır. Bir ordunun kesin sonuç alabilmesi için kara harekatı mutlaka gereklidir. Dünyanın en gelişmiş orduları sadece hava harekatları yapmış ve beklentiyi karşılayan sonuçlar alamamışlardır. Tankların olmadığı bir kara harekatı düşünülemez bile. Videoda dosta güven düşmana korku salan dünyanın en ölümcül tanklarını derledik.

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri, askeri güçlerine güç katmak için bütçelerinden çok yüksek paylar ayırarak yatırımlar yapmaktadır. Ülkeler hem kendi sınırlarının güvenliğini sağlamak için hem de olası bir operasyonda yeterli güce sahip olmak için her türlü araştırma ve geliştirmeye önem verirler. Aynı zamanda füze ve bomba işlemeyen zırhlı araçlar üretilerek, güvenlik adına en sıkı önlemleri alırlar.

Orduların yatırım yaptığı ekipmanlar arasında tanklar en önemli unsurlardan birisi olarak yer alır. Videoda izlediğiniz üzere tanklar harekat kabiliyetleriyle ve tahribat güçleri ile ilgiyi üzerine topluyor. Tankların çok güçlü zırhlara sahip olmaları tonlarca ağırlıkta olmalarına neden oluyor. Bu nedenledir ki tankların, zorlu arazi şartlarında bu manevra yeteneğine sahip olmaları için, son teknoloji ile güçlendirilmiş motorlara ihtiyaçları olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın İlk Lüks Tankı Ripsaw EV2

İsrail üretimi olan Merkava tankı, görüntülerde görüldüğü üzere savaş konusundaki her türlü görevi başarıyla icra edebiliyor. Tank uzak ve yakın menzillerdeki yıkıcı etkisi ile savaş alanında adeta korku salıyor.

Savaş uzmanı tanklar engebeli arazilerde çok hızlı hareket etmelerine rağmen kulelerindeki balans ayarında milim oynama olmamaktadır. Bu sayede olumsuz arazi şartlarında yüksek hızla hareket ederken bile odaklandıkları hedefi kusursuz olarak vurabilmektedirler.

Tavsiye Ederiz: Dünyanın En Güçlü Nükleer Silahlarına Sahip Ülkeleri

Dünyanın en gelişmiş muharebe tankları arasında bir parantez de ülkemizin geliştirdiği Altay tankına açmadan olmaz. Videonun sonunda izleyeceğiniz Altay tankının üretimi ve geliştirilmesi için 500 milyon dolar civarında yatırım yapılmıştır. Adını İstiklal Savaşı komutanlarından Fahrettin Altay’dan alan tank, 3. nesil ana muharebe tankıdır. Henüz tasarım aşamasında olan Altay’ın önümüzdeki yıllarda üretimine geçilmesi beklenmektedir.

Yaklaşık 100 yıldır orduların kara kuvvetlerinde başlıca unsur olan tanklar, gelişmiş ülkelerin ordularına büyük bütçeler ayırmasıyla teknolojik gelişimini hızla sürdürecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum