Paylaşım

Dünyanın En Hızlı Adamı Usain Bolt’un Unutulmaz Performansları

 

Son yıllarda atletizm dendiğinde akla ilk olarak Jamikalı atlet Usain Bolt gelmektedir. Kırdığı rekorlar ile adından söz ettiren Usain Bolt’u, son yılların rekor tanımayan atleti olarak tanımlarsak yanlış konuşmuş olmayız.

Kısa mesafe koşucusu olan Jamaika’lı atlet, kırdığı 100 metre ve 200 metre rekorları ile tüm dünyada büyük ses getirmiştir. Atletizm parkurundaki macerası ilk olarak, 2002 yılında Dünya Gençler Atletizm şampiyonasında başlayan Usain Bolt, burada 200 m yarışını kazanarak ilk altın madalyasını kazanmış ve bu başarıya ulaşmış en genç sporcu olma unvana erişmiştir.

Videoda dünyanın en iyi atleti olarak lanse edilen Usain Bolt’un en unutulmaz performanslarını izleyeceksiniz. 1.95’lik boyu ile dikkat çeken ve bu avantajını parkurda iyi kullanan Bolt, pek çok yarışında rakip tanımamıştır. Usain Bolt’un görüntülerini izlediğiniz üzere inanılmaz hızlarda koştuğunu görebilirsiniz. Usain Bolt’un parkur üzerindeki performansı izleyenleri kendisine hayran bırakıyor.

Usain Bolt’un katıldığı tüm yarışmalardan kazandığı altın madalyalar ile bir koleksiyon yaptığını söyleyebiliriz. Kariyeri boyunda katıldığı tüm yarışmalarda toplam 36 altın madalya kazanarak dünyanın en hızlı adamı olarak anılmayı fazlasıyla haketmiştir.

Son olarak 2016 yılında yapılan Rio olimpiyatlarında, altın madalya alarak üst üste 3 kez 100 metre erkekler dalında altın madalya kazanan tek sporcu olmayı başarmıştır. Atletizm parkurundaki inanılmaz hızı ile nice şampiyonluklar kazanan Jamaikalı atlet, milyonlarca insanı kendisine hayran bırakmıştır.

Bolt’un bu inanılmaz kariyerine etken olarak, rakiplerine nazaran daha uzun boylu olmasını gösterebiliriz. Hem uzun boylu hem de fazlasıyla uzun boylu olan Usain Bolt, çıktığı hemen her yarışta rakipleri ile arasında önemli bir fark olduğunu gösteriyor.

Usain Bolt’un son 15 yıl içerisindeki olimpiyatlara damgasını vurduğunu söyleyebiliriz. Katıldığı yarışlarda rakiplerine önemli farklar atan Jamaikalı atlet, kırdığı dünya rekorları ile de ulaşılması çok güç başarılara imza atmıştır. Önümüzdeki yıllarda Usain Bolt’un sahip olduğu dünya rekorları, başka bir atlet tarafından kırılabilir mi bunu da zaman gösterecektir.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur