Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolardaki Toparlanma ile Altın Fiyatlarındaki Düşüş Devam Ediyor

Altın fiyatları dört günlük yükseliş eğiliminin ardından doların güvenli liman talebindeki artışla birlikte yeniden yönünü aşağı çevirdi.
Dolardaki Toparlanma ile Altın Fiyatlarındaki Düşüş Devam Ediyor

Altın fiyatları güçlü bir düşüş eğiliminin ardından geçen hafta yükseliş kaydederek 1780 dolar sınırına yeniden ulaştı. Ancak yeni hafta doların toparlanmasıyla başlarken, altın fiyatlarında yeni bir düşüş eğilimi başladı. Bazı uzmanlar ise bunun düşüş sonrası düzeltme hareket olabileceğini dile getiriyorlar.

Altın, dört günlük yükseliş trendiyle bir haftanın en yüksek seviyelerine kadar ulaştı. Bu hafta ise buradan geri çekilmeye başladı. Orta Doğu’daki gerilimler, virüs endişeleri ve Çin’deki ekonomik verilerin zayıflığı, doların güvenli liman talebini artırdı. Dolardaki toparlanma ise altında geri çekilme olarak kendini gösterdi.

Ons altın fiyatı TSİ 14:10 sularında %0,35 oranında düşüşle 1773,79 dolardan el değiştirmeye başladı.
Ons Altın Fiyatı %0,35 Oranında Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen haftaki işlemleri 1779,71 dolardan kapatan kıymetli maden, bu haftaya hafif yükselişle giriş yaptı. Açılışın ardından Asya seansında 1782,64 dolara kadar yükselen ons altın, daha sonra düşüşe geçti. TSİ 09:05 sularında 1771,96 dolara kadar gerileyen altın fiyatı daha sonra 1775 dolar civarında gezmeye başladı.

Osn altının düşüşünü sürdürmesi durumunda kısa vadede 1769 ve 1765 dolar seviyeleri destek noktası olarak takip ediliyor. 1780 ve 1786 dolar seviyeleri ise kısa vadeli direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor.

Altın fiyatları geçen haftaki toparlanmanın ardından 5 günlük bazda %2,62 oranında değer kazancına işaret etmeye başladı. Aylık bazda ise %2,05 oranında düşüş kaydetmiş durumda. Ons altının yıllık performansı %8,72 oranında değer kaybı gösteriyor.

Gram altın fiyatı ise %0,87 oranında kayıpla 483,30 liradan el değiştiriyor. Geçen haftaki toparlanma ile 5 günlük bazda %0,62 oranında değer kazancına işaret etmeye başladı. Aylık performansı %2,6 oranında düşüş gösterirken, yıllık bazda %5,08 değer kazanmış durumda bulunuyor. Gram altında kısa vadede aşağı yönde 480 ve yukarı yönde 490 lira seviyeleri izleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum