Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar Kuru Günü Negatif Bölgede Geçirirken 8,12 TL’nin Altını Gördü

Sakin olan gündemle birlikte negatif bir seyir izleyen dolar kuru, öğleden sonraki işlemlerde 8,12 liranın altını gördü.
Dolar Kuru Günü Negatif Bölgede Geçirirken 8,12 TL’nin Altını Gördü

Sakin bir haftaya daha başlangıç yapıldıktan sonra hem küresel hem de yurt içinden gelen ekonomik veriler izleniyor. Yine de piyasalarda genel bir bahar sakinliği yaşandığı dikkat çekiyor. Borsada ise koronavirüs tablosundaki kötümserlik fiyatlanıyor.

Dolar kuru ise bugünkü işlemlere 8,1491 liradan başladıktan sonra sakin ama geniş bant aralığında bir seyir izledi.
Dolar Kuru Yüzde 0,27 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kur, Asya piyasalarında yatay seyrettikten kısa bir süre sonra 8,1726 liraya kadar yükseldi. Buradan 8,14 lira seviyelerine göre dönen kur, TSİ 09:30’da 8,1754 liraya kadar yükseldi. Günün en yüksek seviyesi olarak bu nokta kaydedilirken, buradan sert bir geri çekilme yaşandı.

Dolar kuru, TSİ 11:30’da 8,1273 liraya kadar gerilemeyi başardı. Ardından %0,2 civarında negatif seyri izleyen dolar kuru, TSİ 14:40 sularında 8,1192 lirayı gördü. Kurun yeniden 8,10 lira seviyelerine dönmesi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 15 Nisan’da gerçekleşecek olan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının bir işareti olarak görülüyor.

Dolar kuru, %0,27 oranında düşüşle 8,1301 liradan işlem görürken, 8,1072 lirada ilk destek noktası bulunuyor. Buradan bir geniş dönüş gerçekleşirse 8,1640 liraya kadar yükselebileceği tahmin ediliyor. Eğer düşüşünü sürdürürse 8,0849 liranın destek konumuna geleceği öngörülüyor.

Kur, haftalık kazançlarını da silerken şu anda %0,04 oranında yukarı yöne işaret ediyor. Bu oran aylık bazda %7,47 oranında yükseliş gösterirken, yıllık bazda %20,10 oranında değer kazanmış durumda olduğu görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum