Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dolar Erdoğan’ın Döviz Açıklamasının Ardından 7,95’te Seyrediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa ellerindeki döviz ve altını ekonomiye kazandırma çağrısında bulundu. Konuşma sonrasında dolarda sınırlı düşüş oldu.
Dolar Erdoğan’ın Döviz Açıklamasının Ardından 7,95’te Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde yaptığı konuşmada, son 19 yıl içinde yapılan çalışmaları anlattı. Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı, piyasalardaki son dalgalanmaların ekonominin temellerini yansıtmadığını söyledi.

Erdoğan’ın döviz açıklamasının ardından dolar kurunda aşırı değişim gözlenmedi.
Dolar 7,95'te Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Güne 7,91 civarından başlayan dolar, Erdoğan’ın konuşmasını beklerken 8,04’e çıktı. Yurt içinde piyasaların odaklandığı konuşmanın yapıldığı sıralarda hafif geriledi. Devamında gelen döviz açıklamalarının ardından ise 7,95 seviyesinde tutundu.

Son birkaç gündür döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin yarınını yansıtmadığını ifade eden Erdoğan, “Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum.” dedi.

Uluslararası yatırımcılara Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulundu. Önümüzdeki süreçte ihracat, üretim ve istihdamı artırarak, daha iyi yerlere gelineceğini anlattı.

Konuşmasının devamında, “Siz içeride birilerinin battık, bittik, yıkıldık, öldük, diye terane tutturduğuna, kendi ülkelerini kötüleme yarışına girdiklerine bakmayın. Türkiye gücünü, ekonomisinin sağlam altyapısından, üretiminden, yetişmiş insan kaynağından, girişimcilerinden, ihracatçılarından velhasıl reel ekonomisinden alan bir ülkedir.” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu