Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dolar Endeksi Kasım Ayının TÜFE Haftasına 96 Üzeri Güçlü Başladı

Dolar endeksi FED’in sıkılaşma beklentileriyle 96 üzerinde güçlü işlem görüyor.
Dolar Endeksi Kasım Ayının TÜFE Haftasına 96 Üzeri Güçlü Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

FED’in Omicron tehdidine değil de sıkılaşan bir işgücü piyasası ve yüksek enflasyon işaretlerine odaklanması, ABD Hazine getirilerini yükseltti. Pozitif bölgedeki ABD getirilerinden destek alan dolar endeksi de haftanın ilk işlem gününe güçlü başlangıç yaptı.

Artan sayıda FED yetkilisi, politikaları normalleştirmeyi ve enflasyonla mücadele etmek için faiz artırmayı savunurken dolar gücünü korudu.

Önceki gün 96,12’de kapanış yapan ABD dolar endeksi (DXY) bugünkü seansa 96,16 ile başlayıp gün boyu yukarı yönlü ilerledi.
ABD Dolar Endeksi 96 Üstü
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 11.35’te yüzde 0,20 artıda fiyatlanırken seans içi hareket aralığı 96,15 – 96,36 oldu. TSİ 11.35’te yüzde 0,20 artıda fiyatlanırken seans içi hareket aralığı 96,15 – 96,36 oldu.

Son verilere göre nötr dururken bir ayda yüzde 2,5 değer kazandı. 3 ayda yüzde 4,5 değerlenirken yıl başından bu yana yüzde 7 değer kazandı. Bir yılda yüzde 6 artış kaydetti.

Bu arada geçen haftanın en önemli verilerinden istihdam rakamları karışık bir tablo sunsa da FED’in sıkılaşmasına yönelik beklentileri fazla etkilemedi.

Bu hafta yön için Cuma günü yayınlanacak ABD tüketici fiyat endeksi verileri bekleniyor. Enflasyon verisinin daha erken bir daralma ve daha güçlü bir dolar için durumu destekleyeceğini tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu