Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar Endeksi Kasım 2020 Sonrası En Yüksek Seviyelerinde İstikrar Kazanıyor

Dolar endeksi Kasım 2020 sonrası en güçlü seviyelerinde istikrar kazanıyor.
Dolar Endeksi Kasım 2020 Sonrası En Yüksek Seviyelerinde İstikrar Kazanıyor

ABD Merkez Bankası’nın bu yıl para politikasında sıkılaştırmaya gideceğine yönelik sinyalinden destek alan dolar endeksi (DXY), bugün yeni yüksek seviyeler test etti.

4 Kasım 2020’deki 94,30’dan bu yana en güçlü seviyesine dokunan DXY, dün açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvurularından da destek aldı. Rapora göre haftalık başvurular beklentilerden daha fazla gerilerken bu dördüncü ardışık düşüşü işaretledi.

Dün en son 93,57’de işlem gören DXY, haftanın son işlem gününe 93,56 ile başladı.
ABD Dolar Endeksi Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

İlk saatlerde dalgalanan ve TSİ 12.00’da yüzde 0,09 artıda ilerleyen dolar endeksi gün içinde 93,51 – 93,67 aralığında hareket etti. 5 günde yüzde 1,25 değer kazanırken 3 ayda yüzde 4 değer kazandı.

Yükseliş, son Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ekonominin bekledikleri gibi geniş bir şekilde gelişmesi şartıyla yetkililerinin bu yıl teşvikleri azaltmasının muhtemel olduğunu gösterdi.

Dolayısıyla DXY, yatırımcıların hem küresel büyüme beklentilerini yeniden değerlendirmeleri hem de Fed’in erken daralmasına karşı temkinli olmaları nedeniyle yılın en yüksek seviyelerine doğru ilerleyişini sürdürüyor. Bugün ABD veri takvimi yoğun değilken odak FED’den Kaplan’ın konuşmasında olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum