Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz Sert Düşüşe Rağmen 4,6 Dolarla 1,5 Ayın Yükseğinde Tutunuyor

Dün en çok artan emtia olarak öne çıkan doğal gaz, bugün en sert düşüşü kaydediyor. 4,9 dolardan uzaklaşan doğal gaz, yüzde 3'e yakın kayıpla fiyatlanıyor.
Doğal Gaz Sert Düşüşe Rağmen 4,6 Dolarla 1,5 Ayın Yükseğinde Tutunuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD doğal gaz vadeli işlemleri, dün 4,87 dolarla 1,5 ayın yüksek seviyesine çıktıktan sonra bugün kazançlarını vermeye yöneldi. En son 4,81 dolarda işlem gördükten sonra bugüne yatay başlayan enerji emtiası, Asya seansında yatay seyrederken Avrupa seansında kayıplarını genişletti.

TSİ 14.36’da yüzde 3 ekside fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 4,67 – 4,83 dolar oldu.

Aynı dakikalarda en çok düşen emtia konumunda ilk sırada yer aldı.
Doğal Gaz 13 Ocak Düşüyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Ekside seyrin sürmesi durumunda 4,62 dolarlık ilk destek izlenecekken boğaların izleyeceği direnç 4,78 dolar oldu. Yine de son zayıflık, doğal gazın haftalık, aylık ve yıllık göstergelerde pozitif performans sergilemesine engel olamadı. Haftalık yüzde 23 artan doğal gaz, yıllık yüzde 72 değerlendi.

Piyasalar, ABD Enerji Bilgi Yönetim İdaresi’nin (EIA) kısa vadeli doğal gaz görünümü, soğuk hava tahminleri ve güçlü ısıtma talebine yönelik sinyallerle yönlendirildi.

EIA, 2021’deki rekor 93,51 milyar bcdf olan üretimin 2022’de 96,04 milyar ve sonraki yıl 97,55 milyara yükseleceğini öngördü.

Bu arada, hava tahminleri Ocak ayının son yarısına kadar ulusal düzeyde sert soğuk patlamalara sürmesinin ve dondurucu soğukların Teksas kadar güneye ulaşmasının muhtemel olduğunu gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%