Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz 6,52 Dolarlık Zirvenin Ardından En Güçlü Değerine Ulaştı

Yeniden yükselişe geçen doğal gaz fiyatları, 6,52 dolarlık rekorun ardından en güçlü seviyesini test etti.
Doğal Gaz 6,52 Dolarlık Zirvenin Ardından En Güçlü Değerine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta bir ayın düşük seviyelerine gerileyen doğal gaz, bugün 6,23 dolar testiyle 6,52 dolarlık rekora yaklaştı. Dün en son 6,13 dolarda işlem gören doğal gaz CFD’si, haftanın ikinci işlem gününe yatay başladı.

Avrupa seansında kazançlarının bir kısmını verse de artıda seyrini sürdürdü. TSİ 11.45’te yüzde ,52 artıda duran doğal gazın gün içi hareket aralığı 6,05 – 6,23 dolar oldu.

Bugünkü yüksek seviye, doğal gazın 6 Ekim’deki 6,52 dolarlık zirvesinden sonra en güçlü değeri oldu.
Doğal Gaz 6,23 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık bazda yüzde 20 artan enerji emtiasının aylık kazancı yüzde 17, yıllık kazancı yüzde 87 oldu. Pozitif hareketin sürmesi durumunda 6,19 dolar ilk teknik direnci gösterirken düşüş durumunda izlenecek ilk teknik destek seviyesi 6 dolara işaret etti.

Yükseliş, önümüzdeki 2 hafta içinde soğuk hava tahminleri ve sıvılaştırılmış doğal gaz ihracatının artması beklentileri ortasında yönlendirildi.

Rusya’nın Avrupa’ya doğal gaz arzını artırma taahhüdü ve geçen hafta Çin’iin kömürle bakıra agresif müdahalesi, artan emtia fiyatları, enflasyon ve enerji krizine ilişkin endişeleri hafifletti. Ancak hafta sonu hava modellerinde ABD’de daha soğuk hava tahmininde bulunan bir değişiklik doğal gaz fiyatlarını yeniden yükseltti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu