Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz 4,6 Dolarla Yaklaşık 3 Ayın En Düşüğüne Geriledi

Yüzde 4 civarında kayıpla fiyatlanan doğal gaz, 11 haftanın en düşük seviyesine geriledi.
Doğal Gaz 4,6 Dolarla Yaklaşık 3 Ayın En Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Doğal gaz vadeli işlemleri bugün sert düşerek Eylül ayının ilk haftasından sonra en zayıf seviyelere geriledi. Dün en son 4,84 dolarda fiyatlanan doğal gaz CFD’si , 30 Kasım seansına yatay başladı.

Asya seansında çoğunlukla yatay seyrini korusa da Avrupa seansında hızla geriledi ve 4,62 dolara kadar indi. Bu 8 Ekim’deki 4,58 dolarlık düşük seviyenin ardından doğal gazın en zayıf değerini işaretledi.

TSİ 12.08’de yüzde 3,9 ekside işlem görürken gün içi hareket aralığı 4,62 – 4,89 dolar oldu.
Doğal Gaz %4 Düştü
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda doğal gaz en çok düşen emtialar listesinde ilk sırada yer aldı. 6 Ekim’de test ettiği 6,52 dolarlık rekorun ardından geriledi. Son zayıflık, doğal gaz CFD’sini haftalık bazda yüzde 8,5 kayba sürüklerken aylık kayıp yüzde 16 oldu. Yıllık bazda ise doğal gazın kazancı yüzde 59’lara geriledi.

Düşüş, ılıman havaya yönelik beklentilerle yönlendirildi. Uzmanlar önümüzdeki hafta daha ılıman günler bekliyor ve bu da ısıtma talebindeki artışı sezon ortasına kadar geciktiriyor.

Aşağı yönlü ivmenin sürmesi durumunda 4,55 dolar ilk teknik destek, 4,45 dolar ikinci teknik destek olarak görev yapacak. Yönün dönüp yükselişin başlamasında ise 4,82 dolar ilk teknik direnç olarak izlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%