Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz 4,1 Dolarla 5 Haftanın Yükseğinde Fiyatlanıyor

Doğal gaz vadeli işlemleri bugün en çok artan emtia olarak ilk sırada yer alırken fiyatlar bir aydan fazla sürenin en yükseğine çıktı. İşte detaylar;
Doğal Gaz 4,1 Dolarla 5 Haftanın Yükseğinde Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD doğal gaz vadeli işlemleri, yüzde 5 civarında primli hareket ederken 4,1 dolarda istikrar kazandı. 10 Ocak seansında 4,17 dolara kadar çıkan doğal gaz, gün boyu 4,1’lerde istikrarlı artıda hareket etti.

Gün içi yüksek seviye, enerji emtiasının 4 Aralık’tan bu yana gördüğü en yüksek değer oldu. TSİ 14.23’te yüzde 5 artıda fiyatlanan doğal gaz, 5 haftanın yükseğinde konsolide oldu.

Aynı dakikalarda en çok artan emtia olarak ilk sırada yer aldı.
Doğal Gaz %5 Artı Fiyatlanıyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık kazancı yüzde 7,2 olan emtia, aylık yüzde 6 değerlendi. Yıllık bazda ise yüzde 53 artış kaydetti. Yukarı yönlü ivmenin sürmesi durumunda 4,21 dolar ilk direnç noktası oldu.

Bugünkü yükseliş, yıl başından bu yana devam eden soğuk hava dalgasıyla yönlendirildi. Teksas, New Mexico, Kuzey Dakota, Pensilvanya, Batı Virginia ve Ohio gibi eyaletlerde sıcaklıklar dondurucu derecelere düştü.

Aynı zamanda Avrupa ve Asya’dan gelen talep tarihi yüksek seviyelerde kalırken ABD’li üreticiler Avrupa’ya LNG ihracatını artırması etkili oldu.

ICIS ve ABD Enerji Bilgi Ajansı’nın tahminleriyse ülkenin üretim ve depolaması yüksek kalmaya devam ederken, ABD’nin 2022 yılına kadar dünyanın en büyük LNG ihracatçısı olacağını ortaya serdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%