Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Değerli Metallerin Tümü Bugünkü İşlemlerde Düşüş Gösterdi

Bakır, platin, paladyum ve gümüş fiyatları gün boyu kayıp yönlü hareket ederken, en belirgin düşüş platinde gerçekleşti.
Değerli Metallerin Tümü Bugünkü İşlemlerde Düşüş Gösterdi

Salı günü emtia ürünleri içinde en fazla artan portakal suyu olurken onu; doğal gaz, buğday, soya yağı ve soya fasulyesi izledi. Benzin en fazla düşenlerde başı çekti. Hemen arkasında paladyum, platin, bakır ve ham petrol yer aldı.

Endüstriyel alanda tercih edilen değerli metallerin tümünde ise kayıp yönlü bir gün yaşandı.
Emtia Ürünleri Anlık Değişimler
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platin metal emtialar arasında en fazla değer kaybeden ürün oldu. TSİ 16.50’de %1,38 düşüşle 1158 dolardan işlem gören platin, küresel piyasalarda 1156’ya geriledi. Ons fiyatı haftalık bazda %3, aylık %8’e yakın düşerken, yıllık olarak %34 arttı. Capital Economics analistleri, yıl sonunda 900 dolara ineceğini tahmin ediyor.

%1,27 azalışla 2795 dolardan işlem gören paladyum, gün içinde 2751 – 2847 arasında hareket etti. Capital analistleri yıllık bazda %37 artan paladyumun, sene sonunda 3 bin dolar sınırını aşacağını düşünüyor. Fiyatların haftalık değişimi %1,90, aylık olarak ise %3,88 negatif oldu.

Tüm Emtia Ürünlerinde Anlık Fiyat Değişimleri için Tıklayın

Sanayide en çok kullanılan metallerden olan bakırın ons fiyatı %1,21 düşüşle 4,47 dolardan işlem görüyor. Gün içinde 4,46 – 4,53 arasında hareket etti. Dün 4,52’den kapanış yapmıştı. Bakır son bir haftada %3,68, bir ayda %5,64 zayıflarken, bir yılda %74 arttı.

%0,82 azalışla 27,80 dolardan işlem gören gümüş, gün içinde 27,64’e kadar geriledi. Kazanç bölgesinde tutunmada zorluk çeken gümüşte yıllık değişim %55 artışa işaret ediyor. Altın ise küresel piyasalarda %0,32 ekside 1893 dolardan işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum