Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dassault Systemes 2021 Tahminini Yükseltirken Hisseler Rekor Kırdı

Fransız yazılım devi Dassault Systemes, bugün açıkladığı kazanç rakamlarıyla beklentileri aşarken hisseler güçlü performansıyla CAC 40’ta öne çıktı.
Dassault Systemes 2021 Tahminini Yükseltirken Hisseler Rekor Kırdı

Fransa merkezli Dassault Systemes, bugün güçlü ikinci çeyrek sonuçlarıyla gündeme gelirken haberler yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlk yarıda operasyonlardan elde edilen nakit akışını yüzde 21 artıran Dassault Systemes, organik yazılım gelirini yüzde 15 lisans gelirini de yüzde 38 oranında yükseltti.

Dassault Systemes, yaşam bilimleri işinde olduğu kadar ulaşım ve mobilite yazılımları gibi artan yazılım satışlarıyla dikkat çekti.
Dassault Systemes Hisse Rekor
Kaynak: MarketWatch

Tüm bunların yanında Fransız şirket, 2021 yılı için de tahminlerini yükseltti. Daha önce hisse başına kazancı 0,86 euro öngören Dassault, yeni kılavuzunda 0,91 euroya işaret etti.

Bu haberler Dassault Systemes hisselerini sert yükseltti. Avrupalı emsalleriyle paralel şekilde hareketle ekside seyreden CAC 40 Endeksi’nin en güçlü yükselişi Dassault Systemes tarafından kaydedildi.

Dün 44,38 euro ile kapanış yapan DSY kodlu hisseler bugüne yatay başladıktan sonra hızla yükselmeye başladı.

Yüzde 4’ün üzerinde yükselişle 46,50 euroya kadar çıkan Dassault hisseleri, böylelikle tüm zamanların rekorunu kırdı. Hisselerin 5 günlük getirisi yüzde 6,7’ye ulaşırken bir ayda yüzde 12,5 değer kazandı. Yıl başından bu yana yüzde 38,6 değerlenirken bir yılda yüzde 53,7 değer kazandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum