Yatırım yapmaya başla!

Brunson Sonrası ABD Verileri 200 Günlük Ortalamaların Üstündeyken BIST Olumlu

Ekim ayının 3. haftasının ilk işlem gününde piyasalara bakış olumlu. ABD hisse senedi piyasalarında 200 günlük ortalamaların zerinde bir kapanış gerçekleşmiş olması Türkiye varlıklarında kaydedilen olumlu seyir ılımlı bir rüzgar estiriyor. Ayrıntılar şöyle;
Brunson Sonrası ABD Verileri 200 Günlük Ortalamaların Üstündeyken BIST Olumlu

ABD sermaye piyasalarında ve gelişmekte olan ülke varlıklarındaki değerlenme, Türkiye piyasalarında tepki alışlarının devam edebileceği niteliğinde bir durum sergiliyor. Sabah ilk işlemlerde liranın seyri de Türkiye varlıklarındaki olumlu beklentiyi destekler nitelikte. Küresel yatırımcılarının Türkiye pazarında bakında stabil bir iyileşme kaydedilememiş olması olumsuz bir durum olarak tabirlenebilir. 

Cuma günü davanın beraatle sonuçlanmasını fiyatladı piyasalar. ABD hisselerinde 200 günlük ortalamaların üstünde bir kapanış gerçekleşti. Rahip Brunson’un ülkesine dönmesinden sonra Başkan Trump ABD Türkiye ilişkilerinde ilerleme beklediğini açıkladı.

Güncel döviz kurlarını takip etmek için tıklayınız!

Star Rafinerisi işlenmiş petrol konusunda dışa bağımlılığı azaltabilir!

Yurt İçi Gelişmelerde Star Rafinerisi Ümit VericiŞirket gelişmelerinde yurt içi Akbank Yönetim Kurulu önümüzdeki bir yıl içinde Uluslarası piyasalardan 1 milyar Euro’ya kadar seküritizasyon kredi temini için Genel Müdürlüğe yetki verdi. Ekim ayı 3. haftası ilk işlem gününde AKBNK %4.54’lük bir değerlenme ile 6,92 TL’den işlem görüyor. Hisse 1 haftalık değişiminde %15.36 ve 30 günlük farkında %17.92 artış kaydetti. Teknik olarak bakıldığında 6,61 seviyelerinin dikkat edildiği hisse için 6,36 olası bir destek olarak yorumlanırken 7,11’in bir direnç olma ihtimali yorumlanıyor.

Diğer takip ettiğimiz gelişme ise Petkim’in STAR Rafinerisi’nin 19 Ekim’de üretime başlayacak olması. 6.5 milyar dolara mal olan STAR Rafinerisi’nin Türkiye’nin işlenmiş petrol bazlı dış bağımlılığını azaltması bekleniyor. PETKM piyasa analistlerince hedef fiyat olarak 7,48 TL’yi hedefleyebilir. Anlık işlemlerinde %1,48 değerlenme ile 5,47 TL’de aktif emir alan hisse 30 günlük değişiminde %1.79 değer düşerken, 1 haftalık değişiminde %7.65 değer artışı kaydetti.

Borsa İstanbul’da tepki alışlarının devam edebileceği bekleniyor.

Borsa İstanbul ve ABD Verileri Olumlu Bir Rüzgar EstiriyorBIST 100 endeksine baktığımızda %1.27 primlenme ile 97.882,03 puandan güne devam ediyor. 95.730 seviyesinin altında olası desteklerin denenebileceği yorumlanırken, noktanın üstünde dirençlerin test edilebileceği öngörülüyor. Destek olarak 94.300 ve 91.950, direnç olarak 98.080 ve 99.500 seviyeleri takip ediliyor.

Bloomberg tarafından yapılan ankette yılın son çeyreğinde en kötü performans göstermesi beklenen üç piyasa arasında Türkiye yer almaya devam ediyor. Haftalık takip edeceğimiz verileri yukardaki gibi ajandamıza kaydediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum