Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Breaking Bad Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyilerinden biri olan Breaking Bad dizisinin konusu, oyuncuları, fragmanları ve müziklerini karşınıza getiriyoruz.
Breaking Bad Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Breaking Bad dizisi, karakterleri, konusu ve replikleriyle televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden bir tanesi olmayı başarıyor. 20 Ocak 2008 tarihinde Amerikan yapımı bir drama dizisi olarak, AMC kanalında yayınlanmaya başlayan Breaking Bad, kısa sürede adını efsaneler arasına yazdırdı. Breaking Bad, toplamda 5 sezon boyunca bizleri hem şaşırtmayı hem de heyecanlandırmayı başarmıştı.

Bu olağanüstü yapım 29 Eylül 2013 tarihinde sihirli kutuya veda etmiş olsa da halen daha birçok insan tarafından severek izleniliyor. Vince Gilligan’ın ellerinde hayat bulan, Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisi tarafından yönetilen Breaking Bad dizisi; konusu, karakterleri, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza geliyor.

9,5’lik IMDb puanıyla da başarısını taçlandıran efsanevi Breaking Bad ile tanışmaya ya da bu efsaneyi yad etmeye hazır mısınız?  İşte karşınızda Breaking Bad dizisinin tanıtımı;

Breaking Bad Dizisi Konusu

Breaking Bad Dizisi KonusuTelevizyon ya da sinemada uzun süreli, bitmek bilmeyen birer seri haline getirilen yapımların birçoğu devam ettikçe bozulmaya uğrar. Milyonlar ödenerek meydana getirilen bu yapımlar başlangıçta ne kadar kaliteli olursa olsun, devam ettikçe izleyicileri boğmaya başlarlar.

Ancak bazı seri filmler ve diziler bu kuralı tamamıyla yıkmayı başarıyorlar ve bitmesini hiç ama hiç istemediğimiz efsanevi yapımlar haline geliyorlar.  İşte 5. sezonuyla ekranlara veda eden Breaking Bad dizisi de bu efsanelerden biri olarak huzurlarınıza geliyor.

Breaking Bad KonuToplamda 62 bölümden oluşan ve The Walking Dead dizisi ile aynı kanalda yayınlanan Breaking Bad, konusu ve güçlü oyuncu kadrosuyla dünyanın en çok izlenen dizileri arasında yer almakla kalmayıp; 16 Emmy, 8 Satellite, 2 Altın Küre ve 2 Peabody gibi birçok prestijli ödülün de sahibi oluyor.

Tek bir bölümü yaklaşık 3 milyon dolara mal olan ve en pahalı televizyon dizileri arasında yer alan Breaking Bad; bir lisenin kendi halinde bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın dönüşümünü konu alıyor. Hatta bu dönüşüm Game of Thrones dizisinin yazarı George R. R. Martin’in “Westeros’ta Walter kadar canavar karakter yok” demesine neden oluyor.

Breaking Bad KonusuÖğretmenlikten arta kalan zamanda oto yıkamacılığı yapar ailesinin yaşadığı maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışan White, vücudunda ortaya çıkan bazı rahatsızlıklardan dolayı doktora gitmeye karar verir. Bu karar Walter’ın bütün hayatını değiştirecektir. Yapılan tetkikler sonrası akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter, hayata gözlerini yummadan önce ailesi için bir şeyler yapmak ister.

Polis bacanağı Hank ile gezintiye çıktığı sırada gerçekleşen bir uyuşturucu baskınında eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın kaçtığını ve ortada büyük paralar döndüğünü görür. Onu polise vermeyen Walter, ertesi gün Jesse ile konuşmaya gider.

Ölümünden sonra ailesinin maddi sıkıntı çekmemesi için uğraşan Walter, kimya hakkındaki birikimini sentetik bir uyuşturucu olan metamfetamin ya da bilinen adıyla meth pişirmek için kullanacaktır. Kendisine özgü mavi renkli meth pişirmeye başlayan Walter’ın şöhreti kısa sürede geniş kitlelere ulaşacak, ancak bu durum çoğu zaman ona çeşitli sorunlar yaratacaktır.

Breaking Bad Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Breaking Bad Dizisi Oyuncuları ve KarakterleriBir diğer efsanevi yapım olan The X-Files dizisindeki kısa rolüyle Walter White karakterini canlandırmaya hak kazanan Bryan Cranston ve tek sezonluk bir karakter olan Jesse Pinkman’ı izleyicilerin sevgilisi haline getirip ana karakterlerden biri olmasını sağlayan, hayatı boyunca hiç oyunculuk dersi almamış Aaron Paul…

Tesadüf ya da başarı, adını siz koyun. Ancak bu ikilinin Breaking Bad dizisinde sergilemiş oldukları olağanüstü oyunculukların, bu diziyi çok daha etkileyici hale getirdikleri su götürmez bir gerçektir. İşte karşınızda efsanevi Breaking Bad dizisinin karakterleri ve oyuncuları;

Walter White – Bryan Cranston

Walter White - Bryan CranstonNamı değer Heisenberg, Walter Hartwell White Sr. ya da bilindik adıyla Walter White ile Breaking Bad dizisinin karakterlerini tanımaya başlıyoruz. Olağanüstü bir zekaya ve kimya bilgisine sahip olan Walter White, kanser olduğunu öğrendikten sonra sakin ve etliye sütlüye karışmayan kişiliğini bir kenara bırakır.

Lise öğretmenliğinden ve otomobil yıkamacılığından pek fazla kazanç sağlamamış ve birikim yapamamış olan Walter, öldükten sonra ailesinin para konusunda sorunlar yaşamamasını ister. Bu nedenle de eşi ve engelli oğlu için birikim yapabilmek adına eski öğrencisi Jesse ile meth pişirip satmaya karar verir.

WalterElbette ki uyuşturucu işine girdiği ilk günlerde bu duruma uyum sağlayamaz. Ancak genellikle sakinliğini koruyan Walter; baskı ve stresle birlikte ilerleyen bölümlerde acımasız bir suç makinesine dönüşecektir.

Breaking Bad dizisinin ana karakterlerinden biri olan Walter White, başarılı biyografi filmlerinden biri olan 2016 yapımı The Infiltrator’da da harikalar yaratan Bryan Cranston tarafından canlandırılıyor.

Ayrıca All the Way, Godzilla, Argo, Bu da Nereden Çıktı, Trumbo, Gerçeğe Çağrı, Er Ryan’ı Kurtarmak ve Küçük Gün Işığım gibi başarılı filmlerde de görev alan Cranston, özellikle de Walter White karakteriyle hem takdir hem de ödülleri toplamayı başarıyor.

Jesse Pinkman – Aaron Paul

Jesse Pinkman - Aaron PaulKristal meth üretip satan bir genç olarak karşımıza ilk kez baskın sırasında çıkan Jesse Pinkman, Breaking Bad dizisinin en sevilen karakterlerinden biridir. Önceleri Walter’ın öğrencisi olan Jesse Bruce Pinkman, daha sonra ise White’ın ortağı haline gelir.

Ailesiyle yaşamış olduğu sorunlardan dolayı, problemli bir kişiliğe ve potansiyel bir suçlu imajına bürünen Pinkman, aslında oldukça merhametli ve vicdanlı bir insandır. Meth piyasasını fazlasıyla iyi tanıyan Jesse, Walter’ın üretmiş olduğu methin de kısa sürede ün kazanmasına yardımcı olmuştur.

JesseWhite ile birlikte dizinin tüm bölümlerinde boy gösteren Jesse Pinkman, ömrü boyunca hiçbir oyunculuk dersi almamış Aaron Paul’un unutulmaz performansıyla hayat buluyor ve efsanevi dizi karakterlerinden biri haline geliyor.

Pinkman karakteriyle birçok prestijli ödülün sahibi olan Aaron Paul, mısır filmlerinden Göç: Tanrılar ve Krallar başta olmak üzere; Need for Speed, Paramparça, Triple Nine, Eye in the Sky, K-PAX, Central Intelligence gibi daha birçok yapımda da görev almıştı.

Skyler White – Anna Gunn

Skyler White - Anna GunnDiziyi izleyenlerin adını duyar duymaz irkildikleri, nefret damarlarının kabardığı bir karakter olan Skyler White, kontrol ve ilgi manyağı bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Walter’ın eşi olarak dizide yer alan Skyler, televizyon tarihinin en nefret edilen karakterlerinden de bir tanesidir.

Tabiri caizse karaktersizliğin kitabını cilt cilt yazmış bir isim olan Skyler, yapmış olduğu hatalar, mimikleri, hareketleri, kısacası her şeyiyle izleyicilerin nefretini kazanmıştır. Kanaatimce hakkında edilen sözler, küfürler hakaretler bile bu kadının yapmış oldukları yanında az bile kalır. Elbette ki dizide namuslu insan sayısı ikiyi geçmemiş ve ihanetler havada uçuşmuş olsa da Skyler bütünüyle dizi tarihine geçmiştir.

Skyler White hakkında içimizi döktükten sonra, bu karaktere hayat veren Anna Gunn ile yazımıza devam ediyoruz. Deadwood, Men Behaving Badly, The Big Easy gibi dizilerde de yer alan Anna Gunn, son olarak felaket filmlerinden 2016 yapımı Sully ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Hank Schrader – Dean Norris

Hank Schrader - Dean NorrisAklı genellikle ya kaçarken ya tuvaletteyken gelen Hank Schrader, kimilerine göre dizinin en “baba” karakteri, kimilerine göre ise karaktersiz bir kişiliktir. Bana göre ise ne eksik ne fazla tam bir bacanak olan polis memuru Hank, Skyler’ın kardeşi Marie ile evlidir.

Narkotik şubede görev yapan, söylediği teoriler üstleri tarafından pek fazla umursanmamasına rağmen, başarılı ve eğlenceli bir polis olan Hank; geçirmiş olduğu kazada, peşinden koştuğu Heisenberg lakaplı meth ustası tarafından destek görüyor.

HankBreaking Bad dizisinin ana karakterlerinden bir diğeri olan Hank Schrader, usta oyuncu Dean Norris ile hayat buluyor. Ayrıca Under the Dome dizisindeki Koca Jim lakaplı Renine rolüyle de takdir toplayan Norris, Breaking Bad dizisiyle birçok ödülün de sahibi oluyor.

Ayrıca bu efsanevi dizinin başarılı oyuncularından biri olan Dean Norris; Gerçeğe Çağrı, Terminatör: Kıyamet Günü, Yıldız Gemisi Askerleri, Cehennem Silahı 2, Karanlık Cinayetler, Tek ve Gattaca gibi unutulmaz filmlerde de görev almıştı.

Walter White Jr. – RJ Mitte

Walter White Jr. - RJ MitteKoyu bir “kahvaltısever” olarak karşımıza çıkan, Walter’ın biricik oğlu Walter Junior ya da kısaca Junior ile karakterleri tanımaya devam ediyoruz. Doğum sırasında beyni hasar gördüğü için konuşmakta ve yürümekte zorluk çeken Junior, ilk başlarda dizinin sevilen karakterlerinden bir tanesiydi.

Spoiler vermek gibi olmasın fakat dizinin son sezonundan tam bir “Skyler çocuğu” olduğunu kanıtlamış oldu. Yürek sızlatan sahneler de izleyicilerin nefretini kazanan Walter Junior, ilk dört sezonda kendisi için üzülen sevenlerini de kaybetmiştir.

Who’s Driving Doug, House of Last Things ve Dixieland gibi yapımlarda da görev almasına rağmen, Breaking Bad dizisindeki Walter Junior karakteriyle büyük bir başarı yakalayan RJ Mitte, gerçekte de Serebral Palsi (Cerebral Palsy) hastalığından muzdariptir.

2006 yılında Hollywood’a taşınıp, özel yetenek menajeri Addison Witt ile tanışan Mitte, Breaking Bad dizisinden önce kısa metrajlı bir korku filmi olan Stump ve Hannah Montana gibi yapımlarda yer almıştır. Şimdi ise 2 Haziran 2017 tarihinde yayınlanacak olan The Recall filmiyle izleyici karşısına çıkacaktır.

Marie Schrader – Betsy Brandt

Marie Schrader - Betsy BrandtWalt’un baldızı, Skyler’ın kardeşi, Hank’in ise biricik eşi olan Marie Schrader, eli fazlasıyla uzun bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. İleri düzeyde kleptomani hastası olan Marie, başlangıçta ablasından daha normal bir karakter olarak yer alsa da, sonraları gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.

“Haset” kelimesinin hayat bulmuş hali olan Marie; dans filmlerinden Striptiz Kulübü başta olmak üzere, Claire in Motion, Between Us ve Down the Aisle gibi yapımlarda da yer alan Betsy Brandt tarafından canlandırılmıştır.

Saul Goodman – Bob Odenkirk

Saul Goodman - Bob OdenkirkBreaking Bad dizisinden sonra yayınlanan Better Call Saul dizisinde geçmişi anlatılan Saul Goodman, kötülüklerle dolu işinin ehli bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Suçluları kurtaran, mafya patronlarına yardım eden, kara para aklayanlara destek olan Saul, dizinin efsanevi avukatıdır.

Breaking Bad’in en eğlenceli karakterlerinden biri olan, Walter ve Jesse ikilisini birçok sorundan kurtaran Saul; Amerikalı komedyen, aktör, yazar, yönetmen ve prodüktör olan Bob Odenkirk ile hayat buluyor.

Mike Ehrmantraut – Jonathan Banks

Mike Ehrmantraut - Jonathan BanksDizinin en karizma karakteri olan ve her koşulda karizmasını koruyan tonton dayımız Mike Ehrmantraut, özellikle de Breaking Bad’in 5. sezonu ile birlikte büyük bir patlama yaşadı. Başarılı bir iş bitirici olan, narkotiğin ise sinirlerini altüst eden ve suskunluğu asaletinden gelen Mike da bu etkileyici dizinin en sevilen isimlerinden bir tanesidir.  Ayrıca Saul Goodman için bir tetikçi olarak çalışan Mike Better Call Saul dizisinde de yer almaktadır.

Üstlendiği her rolün hakkını sonuna kadar veren usta oyuncu Jonathan Banks, kalitesini Breaking Bad dizisindeki Mike rolünde de gösteriyor. 48 Saat, Sosyete Polisi, Kimlik Hırsızı, Gremlinler, Özgür Jack, Flipper, Hayatı Yakala gibi etkileyici yapımların yanı sıra Patrondan Kurulma Sanatı 2 ve Airplane gibi komedi filmlerinde de boy göstermiştir.

Tuco Salamanca – Raymond Cruz

Tuco Salamanca - Raymond CruzBreaking Bad dizisinin en psikopat karakterlerinden biri olan, yerel uyuşturucu satıcısı Tuco Salamanca, Jesse’den nefret eden ve her fırsatta onu dövmeye çalışan oldukça sert bir karakterdir. Özellikle de meth çekişinde vermiş olduğu tepkilerle adından çokça söz ettiren bu ağır psikopat, eski bir mafya olan Hector Salamanca’nın da yeğenidir.

Yaratık: Diriliş, İlk Gün, Açık Tehlike, Kuşatma Altında, Gün Batımından Şafağa 2 ve Ölümüne Takip gibi aksiyon filmlerinde de görev alan başarılı oyuncu Raymond Cruz, Tuco karakterine hayat vermektedir.

Hector “Tio” Salamanca – Mark Margolis

Hector "Tio" Salamanca - Mark MargolisTelevizyon tarihinin en ilgi çekici karakterlerinden biri olan ve tek parmağının ucundaki zil sayesinde bdünyayı dar eden Hector Salamanca, eski bir uyuşturucu baronudur. Breaking Bad’de yürüyemeyen ve konuşamayan Hector amcamız, Better Call Saul’da ayaklanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Şampiyon, Yaralı Yüz, Eski Dostlar ve İkili Oyun gibi yapımların yanı sıra Pi, Kaynak, Bir Rüya için Ağıt ve Siyah Kuğu gibi beyin yakan filmlerde de görev alan usta oyuncu Mark Margolis, Breaking Bad dizisinde de olağanüstü bir performans sergiliyor.

Gustavo Fring – Giancarlo Esposito

Gustavo Fring - Giancarlo EspositoSinsi, çalışkan, zeki ve mütevazı görünüşüyle; lokanta işletmeciliğinden soğukkanlı bir organize suç örgütü liderine dönüşen Gustavo Fring ya da Gus, Breaking Bad dizisinin efsanevi karakterlerinden bir tanesidir. Dizinin en karizma ve en tehlikeli adamlarından Gustavo, ayrıca cerrah titizliğiyle çalışmasıyla da nam salmıştır.

Ödüllü usta bir oyuncu olan; Revolution dizisinin yanı sıra Olağan Şüpheliler, Money Monster, Labirent: Alev Deneyleri ve Malcolm X gibi başarılı yapımlarda da yer alan Giancarlo Esposito, Breaking Bad’deki Gustavo karakteriyle de adeta döktürüyor.

Breaking Bad Dizisi Fragmanları

Breaking Bad Dizisi FragmanlarıTelevizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden bir tanesi olarak gösterilen Breaking Bad, her sezonu ve her bölümüyle izleyicileri heyecanlandırmayı başarıyor. İşte Breaking Bad’in merak uyandıran sezon fragmanları;

Breaking Bad Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Sıradan bir kimya öğretmeninin, ailesi için neler yapabileceğini gösteren ve izleyicileri fazlasıyla heyecanlandıran Breaking Bad dizisinin ilk sezon fragmanıyla listemize başlıyoruz.

Breaking Bad Dizisi 2. Sezon Fragmanı

Meth pişirme işine ve uyuşturucu satıcılığına adapte olan Walter, ürettiği uyuşturucu için Jesse’den bir toptancı bulmasını istemesi ve akabinde Jesse’nin başının belaya girmesi içimizdeki merakı daha da körüklemişti. Dizinin 2. sezon fragmanı ise bizleri daha da fazla sabırsızlandırmıştı.

Breaking Bad Dizisi 3. Sezon Fragmanı

Eski öğretmen, yeni torbacı Walter, şöhret basamaklarını Breaking Bad’in 2. sezonundan itibaren tırmanmaya başladı. Elbette ki bu durum büyük tehlikeleri de beraberinde getirdi. Yine heyecanla biten 2. sezonun ardından gelen bu fragman biraz da olsa durulan Walter’ın küçük çaplı da olsa üretime devam edeceğinin sinyallerini vermişti.

Breaking Bad Dizisi 4. Sezon Fragmanı

Jesse’nin meth işine geri dönmesi, Walt’un da işe dahil olması, Skyler’ın yapmış oldukları, Hank’in takıntısı, Gus gibi bir karakterin de ön plana çıkması 3. sezonu oldukça etkileyici kılmıştı. Akabinde gelen 4. sezon fragmanı ise işlerin daha da fazla karışacağının habercisiydi.

Breaking Bad Dizisi 5. Sezon Fragmanı

Dizinin 5. sezonda son bulacağı biliniyordu. Fakat Walt’un ve Jesse’nin böylesi bir değişime uğraması beklenmiyordu. Breaking Bad’in 5. sezon fragmanıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Breaking Bad Dizisi Müzikleri

Breaking Bad Dizisi MüzikleriBir diziyi efsane haline getiren en önemli etkenlerden bir tanesi de bölümlerini çok daha etkileyici hale getiren müzikleridir. İşte Breaking Bad dizisi bünyesinde barındırmış olduğu olağanüstü şarkılarla bu işi kusursuz bir şekilde başarıyor. İşte karşınızda kulaklarınızın pasını silecek en iyi Breaking Bad şarkıları;

Dave Porter – Breaking Bad Theme

Öncelikle Breaking Bad dizisinin Dave Porter imzalı tema müziğiyle dizide yer alan en iyi parçalara giriş yapıyoruz.

Darondo – Didn’t I

Breaking Bad dizisinin ilk sezonunun 4. bölümünde yer alan Darondo imzalı Didn’t I şarkısı, Walter’ın yavaştan çıldırmaya başladığı en heyecanlı sahnelerden bir tanesini süslemişti.

Koop – Koop Island Blues

Darondo’nun şarkısından sonra, dizinin ilk sezon 5. bölümünde yer alan Koop’un Koop Island Blues parçası da beğeni toplamıştı.

Hurricane Chris – The Hand Clap

Breaking Bad dizisinin ilk sezon 7. bölümü yani ilk sezon finali olan No-Rough-Stuff-Type Deal’ı süsleyen Hurricane Chris’in The Hand Clap adındaki eğlenceli şarkısı da izleyicilerin beğenisini kazandı.

Gnarls Barkley – Who’s Gonna Save My Soul

Yine dizinin final bölümünü süsleyen olağanüstü bir parçayla listemize devam ediyoruz. Gnarls Barkley imzalı Who’s Gonna Save My Soul parçası sizlerle.

Nancy Sinatra – It’s Such A Pretty World Today

Breaking Bad’i izleyenler Nancy Sinatra’nın It’s Such A Pretty World Today şarkısını duyduklarında Skyler’ın 2. sezon 4. bölümdeki sigara içişini hatırlayacaklardır.

Los Cuates De Sinaola – Negro Y Azul

Heisenberg Song veya The Ballad of Heisenberg olarak da bilinen ve Breaking Bad dizisinin Negro y Azul adındaki 2. sezon 7. bölümünü süsleyen, diziyle birlikte efsaneleşen Los Cuates De Sinaola’nın Negro Y Azul şarkısıyla listemize devam ediyoruz.

Yellow Man – Zungguzungguguzungguzeng

Adı random gülüşü andıran Yellow Man imzalı Zungguzungguguzungguzeng ise Jesse’nin kaleme aldığı çizgi roman karakterlerini gösterdiği bölüm olan, 2. sezon 10. bölümde yer alıyordu.

The Outlaws – Green Grass & High Tides

Breaking Bad dizisinin 2. sezon finalinden önce Phoenix adlı 12. bölümü süsleyen The Outlaws’un Green Grass & High Tides ile kulağımızın pasını silmeye devam ediyoruz.

America – A Horse With No Name

Breaking Bad dizisinin 3. sezon 2. bölümünü süsleyen America imzalı A Horse with No Name adındaki sountracki de bizleri diyar diyar gezdirmeyi başarıyor.

Fever Ray – If I Had A Heart

Jessi’nin depresyon şarkısı olarak tanıdığımız Fever Ray’in If I Had a Heart parçası dizinin 4. sezon 3. bölümünü süslüyor. Ayrıca bu enfes parça Vikings dizisinin giriş müziği olarak da kullanılıyor.

Bassnectar – The 808 Track

If I Had A Heart parçasıyla büyük bir buhranın içerisine sürüklendikten sonra, Breaking Bad dizisinin 4. sezon 4. bölümünde yer alan Bassnectar’ın The 808 Track parçasıyla biraz da olsa kendimize geliyoruz.

Ana Tijoux – 1977

Breaking Bad dizisinin 4. sezonunu süsleyen bir diğer enfes parçayla kulaklarımızın pasını silmeye devam ediyoruz. Ana Tijoux’un 1977 adlı parçası dördüncü sezonun 5. bölümünde yer alıyordu.

Apparat feat. Soap & Skin – Goodbye

Dizinin 4. sezon finalinde Gus ve Hector Salamanca arasında gerçekleşen gerilim dolu anları çok daha etkileyici hale getiren Apparat feat. Soap & Skin’in Goodbye şarkısını huzurlarınıza getiriyoruz.

Whitey – Stay on the Outside

Dizinin final sezonunda yer alan Whitey imzalı Stay on the Outside parçası ise 5. sezon 2. bölümü süslüyor.

Chancha via Circuito – José Larralde – Quimey Neuquen

Breaking Bad dizisinin en iyi şarkılarından biri olan Chancha via Circuito – José Larralde – Quimey Neuquen, 5. sezon 10. bölümde Walter’ın parayı gömüp, kordinatlarıyla loto oynamaya gittiği unutulmaz sahnelerden birini hatırlatıyor.

Badfinger – Baby Blue

Breaking Bad dizisinin 5. sezon 16. bölümü yani finali olan Felina Badfinger’ın Baby Blue parçasıyla sonlanmıştı. Bu şarkı diziyi izleyenlerin gözlerini yaşartmayı başaracaktır.

Breaking Bad Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

Breaking Bad Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularDizi boyunca 270 kişinin öldüğü, mavi meth ile uyuşturucu satıcılarının ilham aldığı Breaking Bad dizisi bütünüyle efsanevi bir yapım olmayı hak ediyor. Final bölümünün adıyla bile bizleri şaşkına uğratan bu olağanüstü diziyi mutlaka izleyin izlettirin.

İntrosunda C10H15N formülüyle 149.24 molekül ağırlığındaki metamfetamin ile açılış yapan Breaking Bad dizisinin final bölümü için de zeka dolu bir sürprizi vardı.

Breaking Bad FinaliFelina adındaki final bölümünde ise hem “finale” kelimesinin anagramını hem de kanı temsil eden demir (Fe), methin üretiminde yaygın olarak kullanılan lityum (Li) ve gözyaşının ana elementi sodyumun (Na) simgeleriyle veda etmişti. Peki, Breaking Bad adındaki sonlanmış bu olağanüstü diziyle ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın