Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

House of Cards Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

Beyaz Saray'yı ele geçirmek için her şeyi göze alan acımasız bir politikacı olan Frank Underwood'un hikayesini fazlasıyla gerçekçi bir dille anlatan House of Cards dizisi; konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza geliyor.
House of Cards Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Efsanevi bir Netflix başyapıtı olan House of Cards, izleyicileri tamamıyla kendisine hapsediyor. Başkanlık uğruna her türlü pisliği yapabilen bir adamın hikayesinin anlatıldığı bu yapım, en iyi Netflix dizilerinden biri olarak huzurlarınıza geliyor. 4 sezon boyunca izleyicileri ekrana kilitleyen House of Card bu başarısını IMDb’den 9,0 puan alarak taçlandırıyor.

House of Cards dizisi; konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle de farkını ortaya koyuyor. David Fincher, Kevin Spacey ve Eric Roth gibi usta isimlerin yapımcılığını üstlendikleri bu Netflix dizisi, özellikle de politikayla ilgilenenleri fazlasıyla cezbetmeyi başarıyor. Gerçekçi anlatımı ve işleyişiyle de bizleri kendisine hayran bırakan House of Cards, hırsı ve başarıya giden yoldaki acımasızlığı en ince ayrıntısına kadar gözler önüne seriyor.

İşte huzurlarınızda Netflix efsanesi House of Cards dizisinin detaylı incelemesi;

House of Cards Dizisi Konusu

House of Cards Dizisi KonusuPolitik drama türünün olağanüstü örneklerinden biri olan ve Michael Dobb’sun romanından uyarlanan House of Cards, gerçekçi anlatımı, konusu ve güçlü oyuncu kadrosuyla politik filmler listesinde yer alan birçok yapımı da gölgesinde bırakıyor.

Aslında BBC’de yayınlanan mini bir dizinin uyarlaması olan bu yapım, sadece ABD’deki başkanlık yarışıyla sınırlı kalmayıp, öncesinde ve sonrasında gerçekleşen süreci de etkileyici bir tarzda gözler önüne seriyor.

House of Cards Dizi KonusuAyrıca başkarakter Frank Underwood’un hırsını, izleyicileri hayretler içerisinde bırakan acımasızlıklarını ve başarıya giden yolda pislik bir adama dönüşmesini de konu alıyor.

Güney Karolina 5. Bölge Demokrat Parti adayı olarak seçilen Frank Underwood, Dış İşleri Bakanı olarak atanacağını düşünür ve bu makam için canını dişine takar.

Fakat çabaları sonuçsuz kalan Underwood, eşi Claire ile birlikte acımasız olduğu kadar yaratıcı planlar geliştirerek, istediği pozisyona ulaşmak için ne kadar pislik varsa yapar.

House of Cards Dizisinin KonusuClaire Underwood da eşiyle birlikte yükselmeye ve kazanmış olduğu güveni kendi çıkarları için kullanmaya başlar. İhanetin bolca yaşandığı politikada, siyasetçilerin güç için neler yapabileceği gerçeği House of Cards dizisiyle birlikte gözler önüne seriliyor.

House of Cards Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 

House of Cards Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri Güçlü oyuncu kadrosuyla hız kesmeden devam eden House of Cards dizisi 31 Mayıs 2017’den itibaren 5. sezonuyla izleyici karşısına çıkacak.

Gerek konusu gerekse karakterleriyle siyasetin kirli ve yaratıcı dünyasını kusursuz bir şekilde gözler önüne seren bu Netflix dizisine hayat veren güçlü oyuncuları huzurlarınıza getiriyoruz.

Frank Underwood – Kevin Spacey

Frank Underwood - Kevin SpaceyDizinin baş kahramanı olan Francis J. “Frank” Underwood, halihazırda güçlü bir siyasetçi olarak karşımıza çıkıyor. Frank Underwood, istediğini elde edebilmek için her yola başvuran ve haddinden fazla hırslı bir yapıya sahip.

Hırsı ve gözü kara bir politikacı olan Frank, ilerleyen süreçte yapmış olduğu manipülasyonlarla ve kalkışmış olduğu acımasız işlerle iç politikada önemini daha da fazla arttırıyor.

FrankKevin Spacey; ters köşe filmlerden Olağan Şüpheliler başta olmak üzere; Se7en, Amerikan Güzeli, Patrondan Kurtulma Sanatı, K-PAX, 21, Hayatımın Şarkısı ve Özel Kuvvetler gibi başarılı yapımlarda da rol aldı. 

Ayrıca Casino Jack ve Los Angeles Sırları gibi üst düzey yapımlarda da görev alan usta oyuncu Kevin Spacey, House of Cards dizisinde de harikalar yaratıyor.

Claire Underwood – Robin Wright

Claire Underwood - Robin Wright“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır,” sözünün adeta hayat bulduğu House of Cards dizisinin en ilgi çekici karakterlerinden biri olan Claire Underwood; özellikle de soğukkanlılığıyla tüylerimizi ürpertiyor. Her koşulda eşinin yanında kalan güçlü bir kadın olarak görünen Claire, aslında göründüğü gibi biri olmayabilir.

Unutulmaz filmlerden Forest Gump’ın Jenny’si olarak da bildiğimiz Robin Wright; Ejderha Dövmeli Kız, Everest, Ölümsüz, Son Şans, Sukast, Kazanma Sanatı ve Beowulf gibi yapımlarda da yer aldı. House of Cards dizisindeki Claire rolüyle de takdir toplayan Wright, 2017 yılında da Wonder Woman ve Blade Runner 2049 filmleriyle izleyicilerle buluşacak.

Doug Stamper – Michael Kelly

Doug Stamper - Michael KellyUnderwood’un sadık personel şefi ve en güvendiği sırdaşı olan Douglas “Doug” Stamper, saplantısına yenik düşerek yapmış olduğu hatalar çoğu zaman Frank’in canını sıkıyor ve politik süreçte onu bir tehdit haline getiriyor.

Duygusal filmlerden Sahtekar’da da harikalar yaratan Michael Kelly, House of Cards dizisiyle de beğeni toplamayı başarıyor.

Zoe Barnes – Kate Mara

Zoe Barnes - Kate MaraHırslı bir gazeteci olan Zoe Barnes da Frank’in bir diğer modeli olarak karşımıza çıkıyor. Başarıya giden yolda her şeyi göze alan Barnes; Underwood ile samimi ilişkiler kurarak, onun politikadaki rakiplerini yıkabileceği bir silah olarak görev alıyor.

Uzay filmlerinden Marslı başta olmak üzere; Morgan, Tetikçi, 127 Saat, Evrim ve Ironclad gibi yapımlarda da yer alan Kate Mara, House of Cards dizisindeki oyunculuğuyla da takdir topluyor.

Remy Danton – Mahershala Ali

Remy Danton - Mahershala AliGlendon Hill’de bir avukat ve lobici olan Remy Danton, başlangıçta SanCorp adındaki doğalgaz şirketi için çalışıyordu. İkinci sezonda ise Raymond Tusk için çalışmaya başlayan ve üçüncü sezonun sonlarına doğru ise Underwood’un genel sekreterliğini yapan Remy, ilerde oyun değiştiricilerden biri olabilir.

Son olarak Ay Işığı, The Free State of Jones ve Gizli Sayılar gibi yapımlarda harikalar yaratan, ayrıca seri filmlerden Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1’de de oynayan Mahershala Ali, House of Cards dizisinin kadrosunu da güçlendiren isimlerden biri oluyor.

Peter Russo – Corey Stoll

Peter Russo - Corey StollPennsylvania 1. Kongre Bölgesi’nden Demokrat Parti’nin bir kongre üyesi ve iyileşen bir bağımlı olan Peter Russo, zayıf bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Elbette ki bazı zamanlar kendisini gösterebilmek için canla başla çalışan hırslı bir adama da dönüşebiliyor.

House of Cards dizisinde neyin doğru neyin yanlış olduğunun tek göstergesi olan Russo, Pariste Gece Yarısı ve Ant-Man gibi fantastik filmlerden hatırladığımız Corey Stoll’un oyunculuğuyla hayat buluyor.

Jackie Sharp – Molly Parker

Jackie Sharp - Molly ParkerDemokrat Parti’nin Kaliforniya kongre üyesi olan Jacqueline “Jackie” Sharp; kıdemli bir asker ve parti denetçisi olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıçta çok önemli bir karakter olmasa da üçüncü sezonda önemi biraz da olsa artıyor. Dizide Jackie karakterine Deadwood dizisinden ve Yol filminden hatırladığımız Molly Parker hayat veriyor.

House of Cards Dizisi Fragmanları

House of Cards Dizisi Fragmanlarıİlk sezonu 2013 yılında yayınlanan ve büyük bir merakla takip edilen House of Cards dizisinin ilerleyen sezonlarında da Frank’in daha fazla neler yapabileceği belki de bu diziyi cezbedici hale getiren en büyük etken olabilir. 5. sezonuyla 2017 yılında izleyici karşısına çıkacak olan House of Cards dizisinin fragmanlarını huzurlarınıza getiriyoruz.

House of Cards Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Dizinin ilk sezonunda House of Cards karakterlerinin birçoğunu tanıyor ve Frank Underwood’un zirveye doğru emin adımlarla çıkabileceğinin sinyallerini alıyoruz. Ayrıca Frank’in izleyicileri asla yalnız bırakmayıp, kameraya dönmesi ve bizimle oyunlar oynaması House of Cards dizisinin efsanevi bir yapım haline geleceğinin de habercisi oluyor.

House of Cards Dizisi 2. Sezon Fragmanı

Frank ve Claire ikilisi ihanet ve tehditlerle mücadele ederek, güce ulaşma yolundaki acımasız yürüyüşlerine devam ediyorlar. Kelimenin tam anlamıyla müthiş ikili olan Underwood ailesinin karşısında hiç kimse duramayacak gibi görünüyor.

House of Cards Dizisi 3. Sezon Fragmanı

Artık başkan koltuğuna oturan Frank Underwood, bu kez de sahip olduğu itibarı korumak için mücadele ediyor. Ayrıca eşi Claire de First Lady olmasına rağmen, bu gücün daha fazlasını istiyor.

House of Cards Dizisi 4. Sezon Fragmanı

Claire’in hırsı ve eşiyle arasındaki çekişmeler 4. Sezonda daha da hararetleniyor. Hem Underwood ailesinin evlilikleri hem de birbirine olan güvenleri tamamıyla sarsılıyor. Böylece müthiş ikili birbirlerine rakip oluyorlar.

House of Cards Dizisi 5. Sezon Fragmanı

Şaşırtıcı olaylar ve entrikalarla dolu dört sezonun ardından House of Cards, 5. sezonuyla da izleyicileri şaşkına uğratmayı hedefliyor. 2017 Mayıs’ının sonlarına doğru yayımlanacak olan yeni bölümler de dizinin hayranları tarafından merakla bekleniyor.

House of Cards Dizisi Müzikleri

House of Cards Dizisi MüzikleriGüçlü oyuncu kadrosu, olağanüstü işleyişi ve gerçekçi anlatımıyla televizyon tarihinin efsanevi yapımlarından biri haline gelen House of Cards, bölümlerinin süslendiği müzikleriyle de hayranlık uyandırıyor. İşte karşınızda House of Cards dizisinin birbirinden etkileyici müzikleri.

Jeff Beal – House of Cards Intro Credits Theme

Açılış müziğiyle unutulmazlar arasına giren House of Cards dizisinin Jeff Beal imzalı giriş müziğiyle listemize başlıyoruz.

Antonio Vivaldi – Concerto RV.315 op.8-2 L’Estate – 3. Presto

Dizinin ilk sezonunun ilk bölümünde benzersiz bir Vivaldi konçertosu olan Concerto RV.315 op.8-2 L’Estate – 3. Presto ile kulaklarımızın pasını siliyoruz.

Dinah Washington – Call Me Irresponsible

Dizinin ilk sezon finali olan 13. bölümü ise Dinah Washington imzalı Call Me Irresponsible parçasıyla süsleniyor.

Anita O’Day – When Sunny Gets Blue

House of Cards dizisinin ilk sezonunun 3. bölümünde çalan Anita O’Day imzalı When Sunny Gets Blue şarkısıyla listemize devam ediyoruz.

Spanky Wilson & The Quantic Soul Orchestra – That’s How It Was

Dizinin ilk sezon 4. bölümü ise Spanky Wilson & The Quantic Soul Orchestra ellerinde hayat bulan That’s How It Was şarkısıyla şekilleniyor.

Peggy Sue – Shape We Made

Peggy Sue’nun Shape We Made şarkısıyla House of Cards dizisinin ikinci sezonun 3. bölümüne geçiş yapıyoruz.

Vandaveer – Pretty Polly

Vandaveer imzası taşıyan Pretty Polly parçası ise dizinin ikinci sezonunun 4. bölümünde yer alıyor.

Bonobo – Kong

Bonobo’nun Kong parçasıyla House of Cards dizisinin ikinci sezon 8. bölümüne geçiş yapıyoruz.

Lykke Li – Dance, Dance, Dance

Dizinin üçüncü sezonunda ise Lykke Li’nin 7. bölümünde çalan Dance, Dance, Dance parçasıyla karşılaşıyoruz.

Elvis Crespo – Suavemente

Bir döneme damgasını vuran Elvis Crespo imzalı Suavemente parçası da dizinin üçüncü sezon 13. bölümünde yer alıyor.

The Bug – Poison Dart

The Bug’ın Poison Dart şarkısı ise House of Cards dizisinin dördüncü sezonunun üçüncü bölümünü süslüyor.

JJ Grey & Mofro – Somebody Else

Dizinin dördüncü sezonunu süsleyen JJ Grey & Mofro’nun Somebody Else parçası da dördüncü bölümünde yer alıyor.

Mike & The Censations – There’s Nothing I Can Do About It

Mike & The Censations’un There’s Nothing I Can Do About It parçası ise dizinin dördüncü sezon 5. bölümünü süslüyor.

Galactic – Do It Again

Dizinin 4 Mart 2016 tarihinde sonlanan dördüncü sezonunun finaline doğru çalan Galactic imzalı Do It Again parçasıyla listemizi sonlandırıyoruz.

House of Cards Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

House of Cards Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularÖzellikle de Kevin Spacey ve Robin Wright ikilisinin olağanüstü oyunculuklarıyla şekillenen House of Cards, IMDb puanıyla da etkileyici bir yapım olduğu kanıtlıyor. Ayrıca kadroda yer alan diğer oyucularla da izleyicilerin beğenisini kazanan bu yapım, piyasada yer alan diğer dizilerden çok farklı bir proje olarak karşımıza geliyor.

Genellikle diziler 2 ya da 3. sezondan sonra bozulmaya başlasalar da House of Cards dizisi her sezon takdir toplayan bir yapım olmayı başarıyor. 5. sezonuyla yeniden izleyicilerle buluşacak olan bu dizi umarız devam eder. Peki, ABD’deki “taht oyunlarını” kusursuz bir dille anlatan House of Cards dizisiyle sizlerin düşünceleriniz nelerdir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.