Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fi Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Yorumları

Her bölümü ile izlenme rekorları kıran Fi dizisini yeni bölüm incelemeleri, sosyal medya yorumları, oyuncuları ve konusu hakkında bilgiler bu yazıda:
Fi Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Yorumları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Aslında 2013 yılından itibaren yayımlanmaya başlayan Azra Kohen imzalı; Fi, Çi ve Pi isimli kitap üçlemesinin Nükhet Bıçakçı ve Mert Baykal tarafından uyarlanmış hali olan, yapımcılığını ise Ay Yapım’ın üstlendiği Fi dizisi, 10 Mart 2017 tarihinde yayınlanan ilk tanıtımıyla oldukça merak uyandırmıştı. 31 Mart’ta ilk bölümü ile Puhu TV üzerinden yayınlanan Fi dizisi, yeni bölümleriyle de bizleri kendisine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Fi dizisi, etkileyici konusunun ve güçlü oyuncu kadrosunun yanı sıra ses getiren erotik sahneleri ve dizinin 4. Bölümünde boy gösteren Cem Yılmaz gibi konuk oyuncularıyla da hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar almayı başarıyor. Biz de yayınlanan ilk 3 bölümüyle 3,5 milyonun üzerinde seyirciye ulaşan, 10 günde 10 milyon seyirci tarafından izlenen ve Şili dahil 6 ülkeye pazarlanan Türkiye’nin ilk internet dizisi, Fi hakkında merak edilen her şeyin yer aldığı bir yazı derlemeye karar verdik.

Fi dizisi konusu, oyuncuları, fragmanları ve yorumları ile huzurlarınızda;

Fi Dizisi Konusu

Fi Dizisi KonusuAşk, ihtiras, erotizm ve psikolojik gerilim türlerinin dengeli bir şekilde harmanlanmasıyla oluşan Fi dizisi, konusuyla da izleyicileri büyülemeyi başarıyor. Henüz 31 Mart’ta başlamasına rağmen, yakın çevremizden “Fi dizisi saat kaçta?” ya da “Fi dizisi hangi kanalda?” gibi soruları duyar olduk. Sansürlerden ve benzer yapımlardan geçilmeyen televizyon dünyası tabiri caizse bizleri “baymaya” başlamışken, Puhu TV üzerinden yayınlanacak cesur bir internet dizisi çıkageldi. Güçlü oyuncu kadrosunu ve konusunu olağanüstü sahnelerle harmanlayarak izleyicilerle paylaşan Fi dizisi, yeni dönem erotizminin sembolü haline gelmiş Grinin 50 Tonu filmini bile gölgelemeyi başardı. Altın Oran’dan ilham alınan bu yapım, kusursuz güzelliğin geometrik ve sayısal oranı olan Fi Sayısı’ndan ilham alınarak tasarlandı. Yani Fi dizisi, aşkta ve hayatta kendi kusursuzunu ya da Fi sayısını arayanlara göre bir yapımdır.

EN İYİ PSİKOLOJİK GERİLİM FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

İlk sezonu 13 bölüm sürecek olan Fi dizisi, Can Manay adında bir psikologun hayatını konu alıyor. Kaderin oyunuyla karşılaştığı güzeller güzeli Duru’ya ilk görüşte aşık olur. Fakat Duru’nun Deniz adında bir sevgilisi vardır. Aynı zamanda üniversitede psikoloji dersleri de veren Can, Bilge adındaki öğrencisinin geleceğinin parlak olduğunu düşünür ve onu kendisini aşabilmesi için teşvik eder. Ancak Kohen’in kitap üçlemesinden oluşan ve Can Manay’ın hayatını anlatan Fi dizisi bundan ibaret değildir. Manay, hem aşk hem de iş arasında hayatına devam ederken, Özge Egeli adında bir muhabir de onun karanlık ve kirli geçmişini ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. İnternet dünyasında fırtınalar estiren Fi dizisini böylesine etkileyici hale getiren ilk sezonunun sarsıcı konusu bu şekildedir.

Fi Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Fi Dizisi Oyuncuları ve KarakterleriKonusuyla Fi dizisinin ana karakterlerini biraz da olsa tanımış olduk. Fakat sansürsüz olarak internet üzerinden yayınlanan Fi dizisi oyuncularından bahsetmedik. Fi dizisinde ana ve yardımcı karakterlere hayat veren güçlü oyuncu kadrosundan bahsetmeden önce bir diğer aykırı yapım olan Shameless dizisi hakkında detaylı bilgilere de göz atmak isteyebilirsiniz.

Can Manay – Ozan Güven

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde psikoloji dersleri veren ve dizinin tabiri caizse psikopatı olan Can Manay; kıvrak zekası, hazır cevaplılığı, yaratıcılığıyla da izleyicileri şaşırtmayı başarıyor. Hem bir psikiyatr olan hem de ülkenin en çok izlenen televizyon programının sunucusu olan Manay, ilk görüşte aşık olduğu Duru’yu dakikalarca uzaktan izleyen saplantılı bir psikopata dönüşür. Bu arada Özge Egeli adındaki muhabir de halihazırda Fi dizisinin psikopatı olan Can Manay’ın geçmişinin temiz olmadığını düşünmektedir.

Fi dizisinin ana karakteri Can Manay’a hayat veren Ozan Güven, hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Olağanüstü bir performansla izleyicileri bir kez daha kendisine hayran bırakan Fi dizisi oyuncusu Ozan Güven, adeta bu karakter için biçilmiş kaftan olabilir. Hatta durum öyle ki seyircilerin birçoğu Fi dizisini Ozan Güven’in eşsiz Can Manay performansından dolayı izlediklerini belirtiyorlar.

TÜRK DİZİLERİNİN PARAGÖZ KARAKTERLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Duru – Serenay Sarıkaya

Fi dizisinin bir diğer ana karakteri olan Duru, hayatını ve hayallerini dans etmeye adayan bir konservatuar öğrencisi olarak karşımıza çıkıyor. Deniz karakteri ile bir ilişki içerisinde olsa da masumluğu, güzelliği ve güçlü duruşuyla Can Manay’ı saplantılı bir aşık haline getiren Duru karakteri, bazı izleyiciler tarafından fazlasıyla beğenilirken, bazıları tarafından ise oldukça antipatik bir kişilik olarak tanımlanıyor.

2006 yılında oyunculuk kariyerine Şaşkın filmindeki Itır rolüyle başlayan; Limon Ağacı, Adanalı ve Medcezir gibi bilindik dizilerde de rol alan Serenay Sarıkaya, Fi dizisinin de başrollerinden biri olarak karşımıza geliyor. Fi dizisinde Duru karakterini canlandıran Sarıkaya’nın en olmuş role bu dizide ulaştığını düşünenler de var, ileriki bölümlerde açılacağını ya da başarısız olduğu yorumunu yapanlar da var. Kısacası Serenay Sarıkaya, Fi dizisindeki Duru rolüyle izleyicileri ikiye, hatta üçe bölmüş durumda.

Deniz – Mehmet Günsür

Duru karakterinin sevgilisi olarak karşımıza çıkan Fi dizisinin Deniz’i de Can Manay gibi bir üniversite hocasıdır. Ayrıca dans gösterilerinin kompozisyonlarını da hazırlayan Deniz, özellikle de genç kadınların hayranlıkla izledikleri karakterlerden biridir. Oldukça yetenekli ve başarılı bir kompozitör olan Deniz, Can Manay hayatlarına dahil olduktan sonra farklı bir yaşama doğru yelken açacaktır.

41 yaşındaki başarılı oyuncu Mehmet Günsür, ilk olarak 1989 yılında yayınlanan televizyon dizisi Geçmiş Bahar Mimozalar ile seyirci karşısına çıkmıştı. Sonrasında ise ülke çapında ses getiren 1997 yapımı Hamam filmiyle beyazperdede boy gösteren Günsür, şimdi ise Fi dizisinin Deniz karakteriyle beğeni toplamayı başarıyor.

EN İYİ SÜRPRİZ SONLU TERS KÖŞE FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

Özge Egeli – Berrak Tüzünataç

Özge Egeli - Berrak TüzünataçŞimdi de dizinin kendinden emin, öz güveni tavan yapmış, güçlü bir kadın karakteri olan Özge Egeli ile Fi dizisi karakterlerini tanımaya devam ediyoruz. Can Manay’ın karanlık geçmişi peşinde koşan ve inatçı bir gazeteci olan Özge Egeli, aslında Manay hakkındaki gerçekleri araştıran Aylin karakterinin asistanıdır. Fakat Aylin’in geçirdiği kaza sonucunda görevi devralan Özge’nin gerçekleri gün yüzüne çıkarıp çıkarmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Rol aldığı çoğu yapımla eleştirilerin odak noktası haline gelen Berrak Tüzünataç, Fi dizisindeki gazeteci Özge rolüyle adeta “Nirvana’ya” ulaştı. Etkileyici performansıyla hem beğeni toplayan hem de izleyicileri şaşkına çeviren Tüzünataç, olumsuz eleştiriler almış olsa da Fi dizisinde bugüne kadar ki en başarılı oyunculuk performanslarından birini sergiliyor.

BUGÜNE KADAR YAYINLANMIŞ EN PAHALI TELEVİZYON DİZİLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Gerek ana gerekse yardımcı oyuncu kadrosuyla ses getiren Fi dizisinde ayrıca Büşra Develi, Tülay Günal, Osman Sonat, Özge Özpirinçci, Saadet Işıl Aksoy, Armağan Oğuz, Defne Kayalar ve Emir Benderlioğlu gibi güçlü isimler de Fi dizisinin yan rollerinde yer alıyor. Aynı zamanda yakın arkadaşı Ozan Güven’e destek amaçlı Cem Yılmaz da konuk oyuncu olarak Fi dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Fi Dizisi Bölüm Fragmanları

Fi Dizisi Bölüm FragmanlarıAltın Oran’dan uyarlanıp, altın bir kadroya ve senaryoya sahip olan Fi dizisi, klişeleşmiş aşk hikayelerinden kurtulup, olay örgüsü ile ağzınızı açık bırakacak bir yapım olarak karşımıza geliyor. Ayrıca dizide yer alan karakterlerin her biri duruşları ve karizmalarıyla şaşkınlık yaratıyor. Her Cuma Puhu TV üzerinden yayınlanan Fi dizisi, yeni bölümleriyle de izleyicileri mest etmeyi başaracak gibi görünüyor. Eğer bu dizinin filmi çekilseydi hem psikolojik gerilim türünde hem de en iyi aşk filmleri listesinde yer alabilirdi. İşte bu rekortmen yapımın etkileyiciliğini gözler önüne seren Fi dizisi fragmanları;

Fi Dizisi Tanıtım Fragmanı

10 Mart 2017’de izleyicilerle buluşan Fi dizisinin ilk tanıtım fragmanı, oldukça büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

Fi Dizisi 2. Tanıtım Fragmanı

Sonrasında ise Fi dizisi hız kesmeden 2 tanıtım fragmanıyla ortalığı kasıp kavurmaya ve izleyenlerde fazlasıyla merak uyandırmaya devam etti.

Fi Dizisi 4, 5 ve 6. Bölüm Fragmanları

Puhu TV’de son olarak Cem Yılmaz’ın da konuk oyuncu olarak yer aldığı Fi dizisinin 4. bölüm fragmanı yayınlandı. 21 Nisan’da 4, 5 ve 6. bölümleri ard arda yayınlanacak olan Fi dizisi, izleyicilerin kalplerini fethetmeye devam edecek gibi görünüyor.  

Fi Dizisi Hakkında Sosyal Medya Yorumları

Fi Dizisi Hakkında Sosyal Medya YorumlarıBir anda Türkiye’yi kasıp kavuran bir internet dizisi haline gelen Fi, izleyicilerle buluşmuş olduğu ilk bölümü ve devam bölümleriyle sosyal medyanın da gündem konularından bir tanesi haline gelmişti.

Dizi yayına başladıktan sonra izleyicilerden gelen olumlu tepkiler de böyle yansıdı ve Fi dizisi Twitter’ın en çok konuşulanlarından biri haline geldi.

Fi Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

Fi Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularSon olarak yazımızı Fi, Çi, Pi üçlemesinin ilk romanı olan Fi’de yer alan; “bu kitap herkes için yazılmadı. Farkındalığın ne kadar önemli olduğunu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, asıl değerli olanın bizim için önemsizleştirilmeye çalışıldığını fark etmiş ya da fark etmeye hazır herkes için yazıldı, gerisiyse hikaye…” sözleriyle sonlandırıyoruz. İşte Türkiye’yi kasıp kavuran Fi dizisi de tam olarak bu durumu yansıtıyor.

Her bölümü 60’ar dakikadan Puhu TV’de yayınlanan Fi dizisi, izleyicilerle buluştuğu ilk dakikadan itibaren efsaneleşeceğinin sinyallerini vermeye devam ediyor. Peki, sizce Türkiye’nin ilk internet dizisi Fi, başarısını devam ettirebilecek mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.