Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boeing Hisseleri United Airlines’ın 200 737 Max Siparişiyle Yükseldi

ABD’li havacılık devi Boeing hisseleri, açılış öncesinde alınan yeni uçak siparişi haberleriyle yükseldi.
Boeing Hisseleri United Airlines’ın 200 737 Max Siparişiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Artış, şirketin United Airlines’tan aldığı 200 jet siparişiyle yönlendirildi. Bugün yapılan açıklamaya göre United Airlines 200 Boeing 737 MAX jeti için daha sipariş verdi.

Anlaşma, yeni modelin ilk uçuşunu takiben 150 adet 737-10 jeti içerirken yakıt verimli 737 ailesinin United’ın sürdürülebilirlik hedeflerini geliştirdiği söylendi.

United CEO’su Scott Kirby, eklenecek çok sayıda uçağa atıfla bununla birinci sınıf küresel ağlarının tamamında dost canlısı, yardımsever hizmeti gökyüzündeki en iyi deneyimle birleştireceklerini dile getirdi.

Boeing Hisse Açılış Öncesi Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

Kirby aynı zamanda bu hareketin, United’ın daha geniş ABD ekonomisini beslemede oynadığı kritik rolün altını çizdiğini savunarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu yeni uçakların eklenmesinin hizmet verdiğimiz topluluklar üzerinde istihdam yaratma, yolcu harcamaları ve mal ve hizmetlerin nakliyesi açısından önemli bir ekonomik etkiye sahip olmasını bekliyoruz.”

Dün açılış öncesinde şirketin 777X uzun menzilli uçağı için en erken 2023 ortasına kadar sertifika almasının pek olası görünmediği yönündeki haberlerle düşen BA kodlu hisseler, 29 Haziran seansı öncesinde yüzde 1’in üzerinde yükseldi. TSİ 16.052te yüzde 1,1 artan hisseler 5 günde yüzde 1,5 ekside dursa da yılbaşından bu yana yüzde 12 değerlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu