Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Berkshire Hathaway ABD’li Petrol Şirketinde Hisse Artırdı

Petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki artışla birlikte büyük bir toparlanma yaşayan Occidental Petroleum hisseleri Warren Buffett alımıyla gündemde. İşte detaylar;
Berkshire Hathaway ABD’li Petrol Şirketinde Hisse Artırdı
Yorum

Dünyanın en zenginlerinden olan Warren Buffett’ın holdingi, Occidental Petroleum hisselerini artırdı. Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i son satın alımlarla birlikte 6,9 milyar dolarlık Occidental Petroleum hissesine sahip oldu.

Satın alma, Occidental Petroleum için Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’in iştahını yansıttı ki bu son dönemdeki petrol-gaz fiyatlarında artışa atfedildi.

Petrolde, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini takiben tarihi bir ralli başlamış, hem Brent hem ABD tipi ham petrolde 2008 krizi sonrası en yüksek seviyeler görülmüştü.

ABD Petrol Şirket Hisse
KAYNAK: MarketWatch

Gelişmeler üzerine Warren Buffett’ın son alım hamlesi geldi.

Açıklama dün akşam geç saatlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapıldı. Buna göre alımlar Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 51,03 ile 58,58 $ aralığında fiyatlardan yapıldı.

Böylece Berkshire, Cuma günkü 57,95 dolarlık kapanışta yaklaşık 6,9 milyar dolar değerinde toplam 118,3 milyon hisse sahibi oldu.

Aynı zamanda holdinge, Occidental’ın tedavüldeki hisselerinin yaklaşık yüzde 12’sini verdi. Occidental Petroleum, son alımlarla Berkshire’ın halka açık ABD hisseleri listesinde bir basamak yükselerek 9. en büyük portföy pozisyonuna ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu