Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Fiyatı %4 Civarında Değer Kaybıyla 4 Dolarına Altına İndi

Bakır fiyatlarında Şubat sonunda başlayan düşüş devam ederken, bugünkü kayıplarla birlikte 4 doların altından işlem görmeye başladı.
Bakır Fiyatı %4 Civarında Değer Kaybıyla 4 Dolarına Altına İndi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakır fiyatları 25 Şubat’ta 4,37 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra bugün kaybını genişleterek 4 doların altına indi. Bakırdaki günlük değer kaybına karşılık uzun vadedeki yükselişi ise dikkat çekiyor.

Uzmanlar bakırda boğa piyasasının güçlenmesinden bahsederken, Londra Metal Borsası’nda dün üç aylık fiyatlar ton başına 9200 doların üzerini gördü. Hafta başında 9170 dolar olan fiyat, Çarşamba sabahında %0,6 oranında yükselişle 9225 dolara kadar yükseldi.

Bakır CFD‘si bugünkü işlemlerde TSİ 15:30 sularında %3,95 değer kaybıyla 3,98 dolardan işlem görüyor.
Bakır CFD Yüzde 3,95 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 4,1303 dolardan sonlandıran bakır kontratları bugünkü işlemlere 4,1318 dolardan başladı. Açılışın ardından bir miktar gerileyen bakır fiyatı, ardından 4,1508 dolara kadar yükseldi. Buradan hafif dalgalı ama yatay seyreden fiyatlar, daha sonra hızlı bir geri çekilme yaşadı.

Bakır fiyatı Türkiye saatiyle 14:15’te 3,9305 dolara kadar %4’ü aşan değer kaybı kaydetti. 4 doların altını gören fiyatlar, daha sonra hafif toparlanma gösterdi. Ancak 4 dolar sınırında seyretmeye başladı.

Bakırda mevcut trendin devam etmesi halinde tüm zamanların en yüksek seviyesiyle birlikte arka arkaya altıncı aylık artışı kaydetmiş olacak. Bakır CFD’sinin haftalık hareketi %6,60 aşağı yönü gösterirken, yıllık bazda %34’ten fazla değer kazandığı görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu