Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%2 Artan Bakır Günün En Çok Kazandıran Emtiası Konumunda

Dün öğleden sonra sert düşüş yaşayan bakır fiyatları, 7 Temmuz işlemlerinde yüzde 2’den fazla yükselerek kayıplarının bir kısmını sildi.
%2 Artan Bakır Günün En Çok Kazandıran Emtiası Konumunda
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz hafta artıda seyrederek rekor seviyeleri test eden emtia piyasasında, karışık bir tablo izleniyor. Günün ikinci yarısında en fazla artanların başında bakır yer alırken onu portakal suyu, kahve, paladyum, soya fasulyesi ve soya yağı izledi.

En çok düşüş tarımsal bir emtia olan mısırda gerçekleşti. Mısırdan sonra doğal gaz, kakao ve pamuk en fazla fiyat düşüşü yaşayan ürünler listesinde ilk sıralarda yer aldı.

Bakırın ons fiyatı %2,20 artışla 4,34 dolardan işlem görüyor.
Bakır  %2,20 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sanayi alanında en çok kullanılan emtialardan olan bakır, dünkü işlemlerde 4,40 doları aşarak, Temmuz ayının en yükseğini kaydetti. Saat 15.30 sonrasında keskin bir düşüş gösterip 4,23 dolara kadar indi.

Kapanış seviyesi 4,25 olan bakır, haftanın üçüncü işlem gününde kayıplarının bir kısmını telafi etti. Güne hafif artıda başladıktan sonra 4,24 – 4,36 arasında hareket etti.

Bakırda haftalık kazanç %1,27 seviyesinde. Fiyatlar son yedi gün içinde ise %1,51 oranında yükseldi. 14 günlük süreçte %3,94, 60 günde %4,09, 365 günde %41,53 oranında artış gerçekleşti. 30 günde %7,44 azalan bakır fiyatları, aylık işlem döneminde %4’e yakın geriledi.

Teknik olarak birinci destek seviyesi 4,20, ikinci destek 4,26 olurken, dirençler 4,37 – 4,42 şeklinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu