Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bakır Vadeli İşlemleri 4,22 Dolar ile Rekor Kırdı

Bakır vadeli işlemleri bugün 4,22 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, yeni rekorlar bekleniyor.
Bakır Vadeli İşlemleri 4,22 Dolar ile Rekor Kırdı

Bakır fiyatlarındaki yükseliş bir süredir devam ederken, vadeli işlemlerinde yeni bir rekor kırıldı. Bakır CFD‘si güne 4,0708 dolardan başladıktan sonra yükselişini kademeli artırdı ve 4,22 dolara kadar yükseldi. Londra Metal Borsası’nda ise 9 bin doları aştı.

Ekonomilerdeki toparlanmayla birlikte emtialara talep artarken, bakır ve platin fiyatlarındaki yükseliş dikkat çekmişti. 2021 yılında yeni rekorların geleceği duyurulurken, her yeni işlem gününde artışın güçlü bir şekilde sürdüğü görülüyor.

TSİ 10.40 sularında bakır vadeli fiyatları %1,68 oranında yükselişle 4,15 dolardan işlem görüyor.
Bakır Kontratları 4,22 Dolar Rekoru
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platin fiyatına baktığımızda ise %0,49 oranında ekside 1287,50 dolarda seyrettiği görülüyor. Bugünkü işlemlere 1283,25 dolardan başlayan platin, 1312 dolara kadar yükseldikten sonra kâr satışlarıyla karşılaştı. Bunun etkisiyle yeniden 1290 dolar sınırının altına geriledi.

Bugün güçlü yükseliş kaydeden emtialardan bir diğeri de paladyum ve TSİ 10.45 sularında %1 civarında yükselişle 2407,50 dolardan işlem görüyor. Haftaya 2397,5 dolardan açılan metal, 2435,25 dolara kadar yükseldikten sonra kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Emtia piyasasında altın ve gümüş dışındaki kıymetli metallerde yükselişin güçlü bir şekilde sürdüğü bariz görülüyor. Güvenli liman arayışına giren yatırımcılar, pamuk ve mısır vadelilerinde de pozisyonlarını artırmaya başladılar.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum