Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Haziran Ayını %8 Kayıpla Tamamlamaya İlerliyor

Bakır günün en çok artan emtiaları arasında yer alsa da Haziran'ı yüzde 8 kayıpla tamamlamaya ilerliyor.
Bakır Haziran Ayını %8 Kayıpla Tamamlamaya İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Mayıs ayında kaydettiği 4,88 dolarlık zirvenin ardından gerileyen ons türü bakır, bugün kazançla ilerlese de Haziran ayını yüzde 8’e yakın kayıpla tamamlamaya ilerliyor.

Dün en son 4,2575 dolardan işlem gören bakır, yeni güne 4,2590’la başlangıç yaptı. Asya seansının yaklaşık 6 saatinde yükseliş meyli izleyen kırmızı metal, sonrasında düşüşe geçti ve TSİ 09.15’te 4,2512 dolardaki düşük seviyeyi kaydetti.

TSİ 13.35’te 4,3148 dolarla gün içi en yükseğini kaydeden değerli maden, burada karşılaştığı dirençle kazançlarının bir kısmını geri verdi.
Bakır Haziran Sonu
Kaynak: piyasa.paratic.com

Yine de günün en çok artan emtiaları arasında ilk sıralarda yer almaya devam etti. 14.24’ye yüzde 0,93 kazançla fiyatlanan bakır, aynı dakikalarda doğal gaz ve petrolün ardından en çok yükselen emtia oldu.

Bununla birlikte haftalık bazda yüzde 0,36 ekside kalmaya devam etti. Haziran ayına 4,6748 dolar ile başlayan bakır, ayın en düşüğünü 21’inde 4,089 dolarla kaydetti. Ayrıca metal, günlük kazancına rağmen 2021’in altıncı ayını yüzde 8’e yakın kayıpla tamamlamaya ilerliyor.

Bakırın son dönemdeki düşüşü, Çin’deki endüstriyel firmalarda yavaşlayan kar büyümesi ve ülkenin fiyatları baskılamak için stokları açık artırmaya sunacağı haberleriyle yönlendirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu