Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Hafif Artıya Geçse de 2 Ayın Düşüklerinden Kurtulamıyor

Son günlerde ABD Merkez Bankası ve Çin etkisiyle kayıpla ilerleyen bakır, bugün hafif artıda ilerliyor.
Bakır Hafif Artıya Geçse de 2 Ayın Düşüklerinden Kurtulamıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Daha şahin bir FED ve Çin’in enflasyonu düşürmek için fiyat kontrolü hamlesinden olumsuz etkilenmeyi sürdüren bakır, bugünkü işlemlerde 4,17 dolarlık düşüğü test etti.

Dün 4.17 dolardan kapanış yapan kırmızı metal, bugüne yatay başlangıç yaptı. Gün içinde en yüksek 4,2185 doları gören bakırın gün içi en düşüğü 4,17 dolar oldu. Asya seansı boyunca hafif yükselen bakır, gün içi yükseğini de TSİ 06.00’da kaydetti.

Sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verse de artıda ilerlemeye devam ediyor.
Bakır 1 Ay Düşük
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 11.07’de yüzde 0,28 kazançla ilerleyen bakır için ilk teknik destek 4,1671 dolara ilk teknik direnç 4,2156 doları gösteriyor. Bununla birlikte son dönemdeki kayıplarına rağmen bakır yıllık bazda yüzde 61 artıda duruyor.

Çin kısa süre önce dökme malların arzını ve fiyat istikrarını sağlamak için yakın gelecekte bakır, alüminyum ve çinko rezervlerini partiler halinde satmayı planladığını söyledi.

Dünyanın ikinci en büyük ekonomisi enflasyonu düşürmek için bakır, alüminyum ve çinko gibi metallerin arzını serbest bırakmayı planladığını bildirdi. Bununla birlikte FED’in daha şahin duruş sergilemesi de bakır fiyatları üzerinde baskı yarattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu