Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bakır 4,88 Dolarlık Rekora Yakın Kazançla Seyrediyor

Bakır vadelileri ve ons türü, dünün rekor seviyelerine yakın seyrediyor. Boğalar, kırmızı metal için yükselişin süreceğini öngörüyor.
Bakır 4,88 Dolarlık Rekora Yakın Kazançla Seyrediyor

Küresel ekonomi, COVID-19 etkilerinden toparlanmaya devam ederken ve yeşil büyüme faktörü daha önemli hale gelirken metal fiyatlarında yükseliş sürüyor. Dün yeni rekor seviyeler test eden bakır, bugün 10 Mayıs’ın zirvelerine yakın artıda seyrediyor.

Londra Metal Borsası’nda 3 ay vadeli bakırın ton başında fiyatı, önceki seansın 10,747.50 dolarlık rekoruna yakınken ons bazında bakır da 4,88 dolarlık dünün rekoruna yakın duruyor.

Dünkü işlemleri 4,69 dolardan tamamlayan bakırın ons türü, bugüne yatay başladı.
Bakır 11 Mayıs Rekor Yakın
Kaynak: PİYASA.PARATİC.COM

TSİ 12.00’ın ardından 4,79 doları test ederek gün içi zirvesini kaydetti. Ardından hafif gerilese de kazançla ilerleyişini sürdürdü. TSİ 14.05’te yüzde 1,50 civarında artıda günün en çok yükselen emtiaları arasında yer aldı. Son veriler ışığında ons bakır için ilk destek 4,70 dolara, ilk direnç de 4,82 dolara işaret etti.

Reuters’ın haberine göre ANZ analistleri bir raporda şu ifadeleri kullandı:

“Hükümetler teşvik önlemlerini artırmaya niyetliyken aynı zamanda küresel ekonominin sürekli güçlenmesi, duyarlılığı artırıyor.” Aynı zamanda notta, kırmızı metalin talebi artırması beklenen yenilenebilir enerji ve elektrikli araç sektörlerinden yararlanmak isteyen yatırımcıları da çektiği belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum