Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır 4,45 Dolar Testiyle Haftanın En Yüksek Değerini Kaydetti

En çok artan emtialar listesinde öne çıkar bakır, bugün 4,45 dolar testiyle haftanın güçlü değerini kaydetti.
Bakır 4,45 Dolar Testiyle Haftanın En Yüksek Değerini Kaydetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ekim ortalarında 4,82 dolara kadar yükselerek Mayıs rekoruna yaklaşan bakır, bugün kayda değer yükselişle işlem görüyor. Dün en son 4,37 dolarda fiyatlanan kırmızı metal, bugünkü seansın açılışını 4,36 dolarla yaptı.

Avrupa seansına doğru yönünü yukarı çeviren bakır, düşük stok seviyelerinden aldığı destekle toparlandı.

TSİ 11.30’da yüzde 1,8 artıda duran bakırın gün içi hareket aralığı 4,35 – 4,45 dolar oldu.
Bakır 3 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

3 Ekim seansının zirvesiyle kırmızı metal bu haftanın en yüksek değerini kaydetti. Yükselişin sürmesi durumunda bakır için ilk teknik direnç 4,48 dolara işaret etti. Yönün tersine dönmesi durumunda ise ilk teknik destek 4,38 dolar oldu.

Son verilere göre bakır haftalık bazda yüzde 0,86 değerlenirken aylık bazda yüzde 4,5 artış yaşadı. Bununla birlikte yıllık bazda yüzde 43 değer kazandı.

Bugün diğer metaller de pozitif hareket etti. Yazım sırasında gümüş yüzde 0,40, platin yüzde 0,80, paladyum yüzde 0,80 artış kaydetti.

Bu arada UBS geçen hafta küresel bakır fiyatları için tahminini yükseltti. UBS, çeşitli yerlerde bakırın fiziki primlerinin arttığını ve küresel borsalardaki bakır stoklarının özellikle Çin’de düştüğünü söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu