Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır 4,43 Dolar Testiyle 2 Haftanın Düşüğüne Geriledi

4,43 dolar seviyesini test eden bakır, 2 haftanın en zayıfına geriledi.
Bakır 4,43 Dolar Testiyle 2 Haftanın Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün en son 4,49 dolardan işlem gören bakır, bugünkü seansa yatay başlayıp ilk 4 saatin sonrasında hızla geriledi. Avrupa seansında 4,43 dolara kadar inen bakır, yüzde 1 kayıpla en çok düşen emtialar arasında yer aldı.

Gün içi düşük seviye bakırın 13 Ekim’den bu yana kaydettiği en düşük değer oldu. Yani kırmızı metal, mevcut seansta 2 haftanın düşüğüne geriledi.

TSİ 10.26’da yüzde 1,1 ekside işlem gören bakırın gün içi hareket aralığı 4,43 – 4,50 dolar oldu.
Bakır %1 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Düşük seyir, güçlenen doların değerli maden için alış isteğini baskılaması ve en büyük metal tüketicisi Çin’de daha yavaş ekonomik büyümenin talebi aşındıracağına yönelik beklentilerle yönlendirildi.

Çin’deki yüksek enerji fiyatları ve emisyonları azaltma çabaları bazı metallerin üretimini azaltsa da analistler imalatçıların da darbe alarak tüketimi baltalayacağına dair endişelerini dile getirdi.

ING Bank’tan Wenyu Yao, “Çin’de ve dünyanın başka yerlerinde yaşanan güç krizinden kaynaklanan talep yıkımının ne kadar şiddetli olacağı da dahil olmak üzere birçok belirsizlik var” diyerek kısa vadede, işler netleşene kadar piyasanın çok oynak kalacağını öngördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu