Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güçlü Artan Bakır 4,41 Dolarla 1 Ayın Yükseğine Çıktı

En çok artan emtia olan bakır, bir ayın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor.
Güçlü Artan Bakır 4,41 Dolarla 1 Ayın Yükseğine Çıktı

Bakır vadeli işlemleri, bugün 4,4165’le 15 Ekim sonrası en güçlü değerini kaydetti. En çok artan emtialar arasında yer alan kırmızı metal, tüm göstergelerde artıya çıktı.

Mayıs ayında 4,88 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran bakır, bugün bir ayın yükseğine çıktı. Dün en son 4,32 dolardan işlem gören kırmızı metal, 13 Ekim seansına yatay başladı.

Günün en zayıf değerini 4,3055 dolarla Asya seansında kaydeden değerli metal, buradan aldığı destekle yönünü yukarı çevirdi.
Bakır Güçlü Artış
KAYNAK: Piyasa.paratic.co

Avrupa seansında kazanımlarını artırarak Eylül ortasından bu yana en güçlü değerine ulaştı.

TSİ 16.44’te yüzde 1,8 artıda işlem gören bakır, bir haftada yüzde 5,75 değerlendi. Aylık getirisi yüzde 1 olan bakırın yıllık kazancı yüzde 45 oldu. Aynı dakikalarda günün en çok artan emtiası olarak öne çıktı.

Yükseliş, dünyanın ikinci en büyük ekonomisi Çin’den gelen iyimser ticaret verileriyle yönlendirildi.

Buna göre Çin limanlarına işlenmemiş bakır ve bakır ürünleri ithalatı Eylül ayında bir önceki aya göre 406.016 tona yükseldi. Daha önce pandemi kısıtlamaları tarafından tutulan sevkiyatlar dünyanın en büyük bakır tüketicisine doğru ilerlerken, ithalat üst üste 5 aylık düşüşten tersine döndü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum