Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır 2 Haftanın Düşüğünü Test Ettikten Sonra Toparlandı

Dünkü sert düşüşten toparlanan ons türü bakır, pozitif bölgeye geçti.
Bakır 2 Haftanın Düşüğünü Test Ettikten Sonra Toparlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünkü işlemlerde en düşük 4,52 dolarla 4,88 dolarlık rekordan uzaklaşan bakır, bugün önce dünkü zayıf seviyeyi kırarak 4,5287’ye indi, sonra toparlandı.

Artan küresel toparlanma beklentileri ve yeşil büyüme faktöründen destek alan kırmızı metal, 10 Mayıs’ta 4,88 dolarla rekor kırmıştı.

Dün arz kıtlığından aldığı desteği kaybederek ekside işlem gören ons türü bakır, bugüne yatay başlarken ilk 4 saatlik kapanışın ardından hızla geriledi.

TSİ 04.30’da 4,5287 dolarla gün içi düşük seviyesin, kaydederken sonrasında yükselmeye başlayarak 4,6247 dolarlık zirveyi test etti.
Bakır 20 Mayıs Pozitif Bölgede
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kazançlarını hafifçe geri verse de TSİ 11.30 sıralarında yüzde 0,50 artıda işlem görmeye devam ediyor. Yine de önceki düşük seviyeye göre bakır bugün 6 Mayıs sonrası en zayıf değerini, dolayısıyla 2 haftanın düşüğünü görmüş oldu.

Son verilere göre bakır için ilk teknik destekler 4,54 ve 4,48 dolar olarak belirtiliyor. Yükselişin sürmesi durumunda ise dirençler 4,63 ve 4,67 dolara işaret ediyor.

Dünkü yüzde 3 civarındaki düşüşten toparlanma, talebin fiyatları desteklemeye devam edeceğine yönelik beklentilerle yönlendirildi.

Fiyatlar günlük bazda kazanca geçerken ve haftalık bazdaki kayıplar yüzde 2’nin altına indir. Aylık yüzde 9,5, yıllıksa yüzde 87 kazanç bölgesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu