Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bakır 1 Ayın Düşüğünden Toparlanma İsteğiyle En Çok Artan Metal Oldu

Yüzde 2,5 artıda fiyatlanan bakır, günün en çok artan metali olarak öne çıkıyor.
Bakır 1 Ayın Düşüğünden Toparlanma İsteğiyle En Çok Artan Metal Oldu

Dün bir ayın en zayıf seviyelerine gerileyen bakır fiyatları, bugün toparlanma isteğiyle yüzde 2’nin üzerinde artıda fiyatlanıyor.

Bugün yönünü yukarı çeviren bakır, son günlerde sürdürdüğü düşüş trendini kırmaya çalışıyor. Yüzde 2’nin üzerinde artıda fiyatlanan değerli maden, dün test ettiği 4,01 dolarlık 1 ayın düşüğünden uzaklaşıyor.

4,11 dolardaki kapanışın ardından 22 Eylül seansına yatay başlayan ons türü bakır, Asya seansında sert yükselerek 4,23 dolara kadar ulaştı.
Bakır %2,5 Artıda
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Ardından yatay seyirli pozitif bölgede hareketini korudu.

TSİ 10.15’te yüzde 2,5’e yakın artıda işlem gören kırmızı metal, 4,1075 – 4,2315 aralığında seyretti. Haftalık ve aylık bazda düşen bakır fiyatlarının yıllık kazancı ise yüzde 37 oldu.

Son yükselişe rağmen bakırın 4,88 dolarlık rekor seviyeden oldukça uzak seyri, daha güçlü dolar ve Çin’in arz-talep dengeleme uygulamalarıyla yönlendirildi.

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi Çin, devlet rezervlerinden daha fazla bakır, alüminyum ve çinko çıkarma planlarını yineledi.

Arz-talep dengesini sağlamak amacıyla piyasa koşullarını yakından izleyeceğini söyleyen Çin, bu hamlesiyle bakır fiyatlarını baskıladı. Kısa vadede Çinli gayrimenkul devi Evergrande’nin likidite krizine ilişkin endişeleri de piyasayı sarstı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum