Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bagfaş Sermaye Artırımının Tesciliyle Birlikte Bir Dizi Açıklama Yaptı

Bagfaş sermaye artırımının tescili gerçekleşirken, geçici kaydi payların dönüşümü ve uluslararası tahkim mahkeme süreci hakkında bilgilendirdi.
Bagfaş Sermaye Artırımının Tesciliyle Birlikte Bir Dizi Açıklama Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir dizi açıklama gönderildi. Uluslararası tahkim mahkeme süreci, sermaye artırımı tescili ve geçici kaydi payların kaydi paya dönüşümü hakkında açıklamalar yapıldı.

Şirket 45 milyon lira tutarındaki ödenmiş sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 135 milyon liraya çıkarmıştı. Bu kapsamda yeni sermayesinin bugün itibarıyla İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nce tescil edildiğini açıkladı.

Bagfaş, ThyssenKrupp Industrial Solutions AG ile devam eden mahkeme hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu. Ek olarak sermayenin 135 milyon liraya çıkarılmasına ilişkin artırılan 90 milyon liralık sermayeye tekabül eden geçici kaydi payların, kaydi paya dönüştürülmesi işleminin 4 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Bu gelişmeler yaşanırken Bagfaş hisseleri (BAGFS) TSİ 17:25 sularında %3,52 oranında düşüşle 17,8 liradan işlem görmeye başladı.
Bagfaş Hisseleri %3,52 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 17 Aralık tarihinde 20,2 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Bu noktadan sonra gelen düşüş ile 24 Aralık’ta 13,44 liraya kadar geriledi. Ardından gösterdiği toparlanma eğilimi ile yeniden 18 lira bandını aşmıştı.

Dünkü işlemlerde ise 16,56 ile 18,3 lira aralığında hareket eden Bagfaş hisseleri kapanışı 17,9 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü açılışı aynı seviyeden gerçekleştiren hisseler, TSİ 10:50 sularında 17,02 liraya kadar geriledi. Ardından toparlanan hisseler 18 lira sınırında seyretti.

Dalgalı seyrinden kurtulamayan hisseler akşam saatlerinde negatif performansını güçlendirdi. Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 16,91 ve 16,52 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 17,79 ve 18,28 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Bagfaş hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %10,18 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %65,80 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %143,15 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu