Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aylık %4 Artan USD/JPY’den 115 Testi Bekleniyor

Japon yeni dolar karşısında en kötü performans gösteren majör para birimi konumunu sürdürürken yeni düşük seviyeler hedefleniyor.
Aylık %4 Artan USD/JPY’den 115 Testi Bekleniyor

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan USD/JPY paritesi, Cuma günü kırılan 114 seviyesi üzerinde istikrar kazanıyor.

15 Ekim’de en son 114,23 seviyesinde fiyatlanan majör parite, ayın üçüncü haftasına 114,24 ile başladı. Asya seansında gerilese de gün içinde en düşük 114,01’i test eden parite, burada karşılaştığı destekle yönünü yukarı çevirdi.

TSİ 11.20’de yüzde 0,04 artıda duran paritenin gün içi hareket aralığı 114,01 – 114,45 oldu.
USD/JPY 115 Test
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında parite tüm göstergelerde artıya geçti. Haftalık yüzde 1 artan parite aylık yüzde 4 artış kaydetti. Yıllık getiri yüzde 8,5 yükseldi.

Gün içi yüksek seviyesi paritenin Ekim 2018 sonrası en yüksek seviyesi oldu. FED’in daralacağına yönelik beklentiler artarken Japonya Merkez Bankası’nın güvercin duruşunu sürdürmesi Japon yenini baskılarken doları güçlendirdi.

Eylül ayı perakende satışları da şahin FED ivmesini hızlandırırken bu, özellikle güvercin merkez bankalarına sahip düşük getirili para birimlerine ve enerji ithalatçılarına karşı olumlu bir dolar tablosu çizdi.

ING uzmanları USD/JPY’nin dolar rallisinin ön saflarında kalmasını ve bu hafta 115,00 testini beklediklerini bildirdi. 115 testinin özellikle de Çarşamba günü daha geniş bir Japon Eylül ayı ticaret açığı yayımlandığında görülebileceği söylendi.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum