Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AUD/USD Azalan Risk İştahıyla Kasım 2020 Seviyelerine Döndü

USD karşısında sert düşen Avustralya doları, 0,7082 ile bir yılın zayıf seviyelerine döndü.
AUD/USD Azalan Risk İştahıyla Kasım 2020 Seviyelerine Döndü
Son Güncelleme: 
Yorum

Majör paritelerden AUD/USD, bugün yüzde 0,50 ekside en sert düşen olarak öne çıkıyor. Aralık ayı başında 0,6993’e kadar gerileyen majör parite, Cuma günü 0,7123’te kapanış yaptıktan sonra yeni haftaya 0,7132 ile başladı.

Gün boyu aşağı yönlü hareket eden parite, 0,7082’ye kadar geriledi. Böylece Aralık başındaki sert düşüşün ardından en zayıf seviyesini test etti. Yani bir yılın düşük seviyelerinde fiyatlandı.

TSİ 10.49’da yüzde 0,50 ekside hareket ederken 0,7082 – 0,7141 aralığında kaldı.
AUD/USD 1 Yıl %7 Düştü
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre majör paritenin haftalık kaybı yüzde 0,55 olurken aylık yüzde 2 değer kaybı yaşadı. Yıllık bazda ise yüzde 7 geriledi. Tüm göstergelerde negatif bölgede duran paritede aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda ilk teknik destek 0,7063’ü gösterdi.

Yükselişin başlamasında izlenecek ilk teknik direnç 0,7122 oldu.

Avustralya doları, artan Covid vakaları Avrupa’da daha sıkı kısıtlamalara yol açarken ve küresel büyüme için endişe yaratırken riske duyarlık para birimlerine iştahın azalmasıyla düştü.

Aynı zamanda Avustralya Merkez Bankası’nın bir dizi merkez bankasının şahin açıklamalarının tersine 2022’de faiz oranlarını rekor düşük seviyede tutacağını teyit etmesi para birimini baskıladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu