Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AUD/USD ABD Verileri Öncesinde 2 Haftanın Düşük Seviyelerinden Toparlanıyor

Dün ABD para birimi karşısında sert düşen Avustralya doları, bugün toparlanmaya geçti. Gözler gün içinde açıklanacak ABD istihdam ve PMI verilerinde.
AUD/USD ABD Verileri Öncesinde 2 Haftanın Düşük Seviyelerinden Toparlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini ifade eden AUD/USD paritesi, dünkü işlemlerde 0,7674 ile 14 Nisan’dan sonra en düşük seviyesine gerilemişti.

0,7707’den kapanan majör parite Çarşamba gününe yatay başladıktan hemen sonra yükselmeye başladı. Asya seansında 0,7739’da direnç bulmasının ardından yönünü yeniden aşağıya çevirerek 0,7703’e kadar geriledi.

Avrupa seansının başlangıcı olan bu noktada sıçrama başladı ve değer kazanan AUD/USD artıya geçti.
AUD/USD ABD Veri Öncesi Artıda
Kaynak: piyasa.paratic.com

Parite şu anda yönünü belirlemek için ABD’nin ADP tarım dışı istihdam raporuna ve hizmet PMI verilerine odaklanmışken öncesinde Avustralya’nın PMI’sı bekleniyordu.

TSİ 02.00’da Avustralya’dan gelen veriler, IHS Markit Hizmet PMI’nin Nisan ayında 58,8‘e yükselerek rekor kırdığını gösterdi. Rakam, 58,6’lık ön tahmini aşarken istihdam yaratma hızı Şubat ayındaki rekor seviyeyle aynı gerçekleşti.

Kompozit PMI da 58,9’a yükselerek güçlü kaldı. Dün Avustralya Merkez Bankası faizi yüzde 0,1’de sabit bırakırken gayri safi yurt içi hasıla büyüme tahminini yükseltmişti.

Bu arada doların altı majör para biriminden oluşan sepet karşısındaki performansını izleyen ABD Doları Endeksi güne 91,28’de başlayıp inişli çıkışlı hareket etti. TSİ 14.35’te negatif bölgede 91,25’te dururken görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu