Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aselsan Hisselerinde Yeni Sözleşme Sinyalinin Pozitif Etkisi Bekleniyor

Salı günü %1,67 düşüşle kapanan Aselsan hisseleri bu sabah artıda açıldı. Hisselerde gün içinde, Genel Müdür Görgün’ün açıklamalarının desteği bekleniyor.
Aselsan Hisselerinde Yeni Sözleşme Sinyalinin Pozitif Etkisi Bekleniyor

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) hisse senedi, dünkü işlemleri %1,67 azalışla 14,73 liradan tamamladı. Bu sabah kazançlı açılan hisselerde üst düzey yetkililerden gelen açıklamaların desteği görülüyor.

Oyak Yatırım günlük bültende, Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün’ün dün yaptığı açıklamalara yer verdi. Kurum analistleri, Görgün’ün şirketin önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir sözleşme açıklayacağını belirtmesinin, hisseler üzerinde pozitif etki yaratabileceğini aktardı.

Görgün bu yılın sonunda ihracat sözleşmesi imzalanabileceğini dile getirdi. Ayrıca Türk savunma sanayinin lider ismi Aselsan’ın 9,2 milyar dolarlık bakiye sipariş tutarına da dikkat çekildi.

Hisseler Çarşamba gününe yükselişle başladıktan sonra, dünkü kayıplarını silmeye yöneldi.
Aselsan Hisseleri %0,61 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

%0,61 oranında artışla 14,78 liradan açılan hisseler, ardından 14,86’ya çıktı. Dün öğleden sonra 15,02 liraya kadar çıkıp, 15,07 olan haftalık en yükseğe yaklaştı. Bu seviyeden sonra kademeli bir düşüş sergileyerek, günü %2’ye yakın ekside tamamladı.

Aselsan hisseleri bir hafta içinde %0,20 oranında, bir ayda %5,75 ve bir yılda %9,35 oranında değer kaybetti. Hisselerde TL bazında işlem hacmi saat 10.25 itibarıyla 4.726.343’ü gösteriyor.

Teknik indikatörler 14,73 – 14,76  bandının destek, 14,84 – 14,89 bandının direnç seviyeleri olarak takip edileceğini işaret ediyor.

Bu arada dün gerçekleşen bir başka gelişme Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası çalışmalarını başlatması oldu. Söz konusu proje Aselsan işbirliği ile yürütülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum