Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Genel Kurul Kararlarının Tescili Gerçekleşirken Hisseleri Düşüyor

Aselsan Olağan Genel Kurulu'nda alınan kararların tescilini açıklarken, hisseleri yıllık %7 değer kaybına ulaştı.
Aselsan Genel Kurul Kararlarının Tescili Gerçekleşirken Hisseleri Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan 29 Haziran tarihli genel kurul toplantısında alınan kararların tescilini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı. Toplantının tutanaklarında 197.390.996,80 TL Genel Kanuni Yedek Akçe ayrıldığı belirtilmişti. Ayrıca net dağıtılabilir kârın brüt 400 milyon lira olduğu ve nakit şeklinde dağıtılması da karara bağlanmıştı.

Ek olarak 2020 faaliyetinden elde edilen net dönem kârından 28,6 milyon liranın da yedek akçe olarak ayrılıp, kalan kârın olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına karar verildi. Pay sahiplerine dağıtılabilecek nakit kâr payının ise 19 Kasım 2021 tarihinde dağıtılması görüşülerek kabul edildi.

Bugün KAP’a yapılan bildirimde Olağan Genel Kurul kararlarının tescil edilip, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildiği belirtildi. Açıklamanın geldiği sıralarda Aselsan hisseleri negatif bölgedeki seyrini sürdürdü.

Aselsan hisseleri (ASELS) TSİ 15:20 sularında %0,53 oranında ekside 14,96 liradan alıcı buldu.
Aselsan Hisseleri %0,53 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 15,03 liradan tamamladıktan sonra bugüne 14,99 liradan düşüşle başlangıç yaptı. Açılışın ardından 15,08 liraya kadar yükselen hisseler, burada tutunamayarak düşüşe geçti. TSİ 13:10 sularında 14,90 liraya kadar gerileyen hisseler, kayıplarını genişletmeye devam ediyor.

Hisseler haftalık bazda %0,46 oranında ekside seyrederken, aylık periyotta %0,92 oranında kayba işaret ediyor. Yıllık performansı ise %7,26 oranında değer kaybına ulaştı.

Hisselerin aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 14,86 ve 14,79 lira seviyeleri kısa vadeli destek noktaları olarak takip ediliyor. Yukarı yönde ise 15,04 ve 15,15 lira seviyeleri kısa vadeli direnç noktaları olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu