Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK, Arena Bilgisayar’ın Esas Sözleşmesindeki Değişikliği Onayladı

Arena Bilgisayar, kayıtlı sermaye tavanına ilişkin esas sözleşmesinin 6. maddesinde yaptığı değişikliğin SPK tarafından onaylandığını söyledi.
SPK, Arena Bilgisayar’ın Esas Sözleşmesindeki Değişikliği Onayladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Arena Bilgisayar) 8 Nisan 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla bedelsiz sermaye artışına gitmişti. 32 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini, kayıtlı sermaye tavanı içerisinde %212,5 oranında olağanüstü yedeklerden karşılayarak 100 milyon liraya yükseltmişti.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı duyuruya göre sermaye artışına istinaden Esas Sözleşmesi’nin Kayıtlı Sermaye başlıklı 6. maddesinin tadil tasarısına uygun olarak değiştirilmesi amacıyla SPK’ya yapılan başvurunun 17 Haziran 2021’de onaylandığını bildirdi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Arena Bilgisayar hisseleri (ARENA) %2’den fazla kayıpla 42,66 lira seviyesinden işlem gördü.
Arena Bilgisayar Hisseleri %2,53 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yıldız Pazar’da işlem gören hisseler, dünkü işlemleri 43,5 liradan tamamladıktan sonra bugüne 43,7 liradan başlangıç yaptı. Açılışın gerçekleştiği ilk beş dakika içerisinde en yüksek 43,8 lirayı gören hisseler, en düşük 43,1 lirayı kaydetti. Daha sonra düşüşe geçen hisseler, günün ilk yarısında 42,28 liraya kadar geriledi.

ARENA kodlu hisseler, öğleden sonraki ilk işlemlerde bir miktar toparlandıktan sonra yeniden gerilemeye başladı. 42,18 liraya kadar gerileyen hisseler, TSİ 15:15 sularında %2,53 kayıpla 42,46 liradan işlem gördü.

Hisselerde aşağı yönde 42 ve 41,38 lira seviyeleri, önemli destek noktaları olarak görev yapıyor. Yukarı yönde ise 43,53 ve 44,42 lira seviyeleri direnç seviyesi olarak izleniyor. Hisselerin haftalık bazda performansı %0,46 oranında ekside seyrederken, aylık bazda %9,77 kayıp gösterdi. Yıllık getirisi ise %202,84 oranında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu