Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Anlaşma Süresini Uzatan RTA Laboratuvarları Hisseleri Artıda

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü ile anlaşma süresini uzatan RTA Laboratuvarları hisseleri yüzde 1,50 üzerinde artıda işlem görüyor.
Anlaşma Süresini Uzatan RTA Laboratuvarları Hisseleri Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş. anlaşma süre uzatımı hakkında bildirimde bulundu. Gün boyu yükselişle hareket eden hisseler, açıklamanın ardından primli işlem görmeye devam etti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre şirket Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü ile yaptığı 1 yıllık anlaşmanın süresini 31.12.2021’e kadar uzattı.

Söz konusu anlaşmanın 14.08.2020 tarihinde belirtildiği ve SARS- Cov-2(2019-nCov)RT-qPCR Tespit Kiti’nin temini hususunda olduğu eklendi.
RTA Laboratuvarları Hisseleri Artıda
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Dün en son 21,60 Türk lirasından işlem gören RTALB kodlu hisse senetleri, hafta ortasına 21,58 TL ile açılış yaptı. Açılışta en düşük 21,58’i en yüksek 21,72 TL’yi kaydeden hisseler sonrasında kademeli bir şekilde yükseldi.

Öğle saatlerinde 22,38 TL ile gün içi en yükseği test ederken ilerleyen saatlerde kazançlarının bir kısmını geri verdi.

KAP bildirimi 16.27’de yapılırken RTALB hisseleri TSİ 16.29’da yüzde 1,70’e yakın kazançla işlem gördü.

Aylık bazda yüzde 3,90 kayıpla duran hisseler yıllık bazda yüzde 65’e yakın değer kaybetti. RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş.’nin haftalık performansa bakıldığında ise yüzde 4 kazandığı görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu