Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Anadolu Isuzu Hisseleri Rekor Sonrası 40 Lirada Tutunmaya Çalışıyor

Anadolu Isuzu hisseleri dün 41,68 lira ile tüm zamanların zirvesini gördükten sonra bugün 40 lirada tutunmaya çalışıyor.
Anadolu Isuzu Hisseleri Rekor Sonrası 40 Lirada Tutunmaya Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Anadolu Isuzu hisseleri 20 Aralık’ta başlattığı yükseliş eğilimini korurken, dünkü işlemlerde 41,63 liraya kadar tırmandı. Açılışın ardından gelen rekor sonrasında hisseler, bir miktar gerileme gösterdi. Bugünkü işlemlerde ise 40 lira bandında tutunmaya çalıştığı görülüyor.

Bir süredir güçlü performans gösteren hisseler, açıklanan iş birlikleri ve araç teslimatlarından destek buluyordu. Bu hafta güçlü performansını rekor seviyelerle sürdüren hisseler, 27 Aralık’ta 38,56 lira, 28 Aralık’ta 41,68 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmişti.

Anadolu Isuzu hisseleri iki işlem günü art arda rekor kırdıktan sonra bugün 40 lira bandında tutunmaya çalışıyor. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bildirimde ise şirket payları üzerinde kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum olmadığı açıklandı.

Bu gelişmeler ışığında Anadolu Isuzu hisseleri (ASUZU) TSİ 16:20 sularında %1,73 oranında artıda 40 lirada seyretmeye başladı.
Anadolu Isuzu Hisseleri %1,73 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, dünkü işlemlerde açılışın ardından 41,63 liraya kadar yükseldikten sonra bir miktar geriledi ve 36,02 liraya indi. Bu kaybın ardından toparlanan hisseler, günü 39,3 liradan günü tamamladı.

Bugünkü işlemlere 39,3 liradan başlayan hisseler, açılışın hemen ardından 37,78 liraya kadar indi. Ardından toparlanarak kademeli bir çıkış performansı kaydetti. TSİ 15:30 sularında 40,4 lira seviyesine kadar toparlanan hisseler, daha sonra 40 lira bandında seyretmeye başladı.

Anadolu Isuzu hisselerinde yukarı yönlü ivmenin biraz daha güçlenmesiyle birlikte 40,96 ve 41,95 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 38,38 ve 36,79 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %35,66 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %58,8 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %117,38 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu