Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya’nın Güçlü Tüketici Verisine Rağmen Düşen EUR/USD Sonrasında Toparlandı

Euro dolar paritesi, Almanya'nın beklentilerin çok üzerinde gelen verilerine tepki vermese de sonrasında kazanca yöneldi.
Almanya’nın Güçlü Tüketici Verisine Rağmen Düşen EUR/USD Sonrasında Toparlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Almanya’nın en büyük pazar araştırma enstitüsü GfK, tüketicilere yönelik son anket sonuçlarını açıkladı. Almanya’daki GfK Tüketici İklimi Göstergesi Temmuz’da koronavirüs kaynaklı kısıtlamaların gevşetilmesiyle Ağustos 2020’den bu yana en yüksek seviyeyle -0,3’e yükseldi.

Rakam -4’lük piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde geldi. Bununla birlikte euro dolar paritesi Avrupa’nın en büyük ekonomisinin verisine fazla tepki vermedi. Dolar endeksi bugün yine 91 üzerinde seyrini korurken euro dolar paritesi, haftanın son gününe 1,1931’le yatay başladı.

İlk 4 saatte fazla değişim göstermeden ilerlerken sonrasında hafif yükseldi.
Eur/Usd Alman Veri Yükselemedi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Almanya’nın tüketici iklimine ilişkin anketinin açıklandığı TSİ 09.00’da ise en düşük 1,1936’yı test etti. Sonrasında yeniden yönünü yukarı çevirdi ve TSİ 09.45’te en yüksek 1,1949’u gördü.

Bugün beklenen veri ABD’nin kişisel tüketim harcamaları olacakken beklenti yıllık bazda yüzde 4,2 artış, aylık bazda yüzde 0,8 artış olacağı yönünde. Kişisel gelirler, kişisel harcamalar ve Michigan tüketici hissiyatı da izlenecek.

Diğer taraftan 1,2349’luk zirvenin altında hareket eden paritenin yıllık yüzde 6,50 artıda olduğu görülüyor. GCM, TSİ 10.07’de yüzde 0,10 kazançla ilerleyen EUR/USD için günün önemli seviyelerini 1,1985 ve 1,1885 olarak gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu