Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Enerji’nin Gürcistan İthalatı için Yaptığı Başvuruları Onaylandı

Aksa Enerji Gürcistan’dan enerji ithalatına bugün itibarıyla başlıyor. Geçen hafta rekor kıran hisseler işlemlere bu gelişme ile başlayacak.
Aksa Enerji’nin Gürcistan İthalatı için Yaptığı Başvuruları Onaylandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksa Eksa Enerji Üretim A.Ş. Gürcistan enerji ithalatı hakkında, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı.

Şirket açıklamasında, “Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş.’nin komşu ülkelerle enerji ticareti faaliyetleri kapsamında, Gürcistan’dan 13 Eylül 2021-30 Eylül 2021 tarihleri arasında 230 MW kapasiteye kadar elektrik enerjisi ithalatı yapmak amacıyla Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yapılan başvuru onaylanmıştır.” ifadesine yer verildi.

Aksa Enerji Üretim A.Ş’nin %100 oranındaki bağlı ortaklığının yapacağı ithalat işleminin bugünden (13.09.2021) itibaren başlanacağı bildirildi.
Aksa Enerji 15,08 TL Rekor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisselerinin borsadaki durumuna bakıldığında, geçen haftanın kazançlı tamamlandığını görmekteyiz. Cuma günü 14,94 liradan işlemleri sonlandıran AKSEN kodlu hisseler, bir haftada yatırımcısına %4’e yakın kazandırdı.

Haftalık bazda kaydettiği en düşük fiyat 14,06, en yüksek 15,08 oldu. Bu seviye aynı zamanda tüm zamanların rekoru olarak kayıtlara geçti. Haftanın en düşüğünü Perşembe günü kaydetti. Bu noktadan sonra yönünü yukarı çevirdi ve tarihi zirveyi gördü.

Geçen haftanın son işlem gününde, piyasa açılışıyla birlikte rekor kıran Aksa hisseleri ardından daha sakin bir performans sergiledi. Gün içi kaydettiği fiyatlar 14,82 – 15,08 oldu.

Aksa Enerji hisseleri bir ayda %13,61, bir yılda %170 oranında getiri sundu. Yıllık bazda kaydettiği en düşük fiyat 5,40 TL olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu